Raj miłośników modernizmu. Zaglądamy do mieszkania w Pradze

To bardzo nietypowe mieszkanie, które na pierwszy rzut oka przypomina wnętrze ekskluzywnego butiku. Architekt Michal Hagara zaprojektował je dla pary, która uwielbia wielkomiejski klimat i styl życia w Pradze. 

Bezpośrednią inspiracją do zaprojektowania wnętrza była kultowa willa Tugendhat w Brnie. Szczęśliwie inwestorzy dali architektowi wolną rękę jeśli chodzi o zaproponowaną kolorystykę i meble. Michal Hagara miał więc pole do popisu. Architekt zaproponował przestrzeń, która będzie napawać właścicieli pozytywną atmosferą. Właśnie dlatego architekt nazwał swój projekt Casa Dolce Vita.

Mieszkanie wypełniają ciepłe barwy i krągłe kształty. Ściany zdobi kamień, dużo jest tutaj również szkła. Widać, że projektant czerpał garściami z wszystkiego, co w modernizmie jest proste i eleganckie.

Porządek udało się zachować dzięki przemyślanym rozwiązaniom. Za lustrzaną ścianą w przedpokoju skryto sporej wielkości szafę. Dodatkowo lustrzane drzwi maskują wejście do łazienki. Ciekawostką jest tutaj zaprojektowany pokój do przechowywania butów. Właściciele mogą je odkładać na delikatne, szklane półki, przez co wyglądają, jakby były wystawiane w witrynie sklepowej.

zdjęcia: Jakub Skokan, Martin Tůma / BoysPlayNice (www.boysplaynice.com)