Rasowy Kundel. Charytatywny mural powstał w centrum Warszawy!

Niecodzienny przekaz w niecodziennym miejscu – oto, co przyświecało powstaniu kampanii społecznej dedykowanej porzuconym psom oraz ich losom adopcyjnym. Finalnie na warszawskiej „Patelni”, tuż przy przystanku Metro Centrum, pojawił się mural, prezentujący psich podopiecznych Fundacji Rasowy Kundel. Kreacja powstała we współpracy organizacji z marką Nice To Fit You oraz agencją Good Looking Studio, a cała akcja przebiega pod hasłem: Pies to przywilej!

„Pies to przywilej!” to inicjatywa mająca edukacyjny wymiar. Fundacja Rasowy Kundel postanowiła nagłośnić problemy, z którymi borykają się razem ze swoimi podopiecznymi, ale przede wszystkim zwiększyć świadomość społeczną dotyczącą możliwości wsparcia organizacji, która na co dzień zajmuje się profilaktyką i udzielaniem pomocy zwierzętom.


Głównym celem jest rozpowszechnienie opcji wpłat stałych, które bezpośrednio wpływają na losy większości podopiecznych fundacji, a które – w odróżnieniu od nagłych i dramatycznych zbiórek, będących efektem braku działań profilaktycznych, nie są równie angażujące.

Akcję postanowiły wesprzeć marka Nice To Fit You, która planuje wielowymiarowe i długofalowe wsparcie podopiecznych fundacji oraz agencja Good Looking Studio, która zadbała o miejsce reklamowe oraz materiały malarskie.

W ramach współpracy, w samym centrum stolicy, tuż przy przystanku Metro Centrum, pojawił się mural, którego bohaterami są realni podopieczni Fundacji Rasowy Kundel. Autorami projektu graficznego są empatyczni artyści: Magda Magdziarz, Adam Biszewski oraz Janina Tłuczkiewicz.

„Wiemy, jak wiele jest jeszcze do zrobienia, wiemy, że potrzebna jest pomoc doraźna, ale i praca u podstaw w edukowaniu dorosłych i tych najmniejszych – w miastach i na wsiach, że pies to część grupy społecznej, która zwie się rodziną. Wiele pracy przed nami, ale wierzymy, że pies po psie, człowiek po człowieku, zmienimy ten świat.” – mówi Dorota Perłowska, prezeska Fundacji Rasowy Kundel.

„Obecnie organizacja stara się pomagać szerzej i skuteczniej, a każda forma wsparcia – szczególnie ta cykliczna, jest dla niej na wagę złota. My bierzemy to sobie do serca i dorzucamy naszą cegiełkę – na dobry początek. Liczymy, że zainspirujemy do tego samego naszą internetową społeczność i mieszkańców Warszawy. Mural będzie można oglądać co najmniej do 15 lutego 2021 r.” – dodaje Rafał Bartoszewicz, dyrektor marketingu i sprzedaży Nice To Fit You.  

O Fundacji Rasowy Kundel
Fundacja Rasowy Kundel powstała w odpowiedzi na potrzebę pomocy zwierzętom. Działa lokalnie od blisko 6 lat. Osiąga sukcesy w psich adopcjach, pomaga psom skrzywdzonym przez los (czyli najczęściej… człowieka), chorym, porzuconym. Zwierzęta, które trafiają pod opiekę Fundacji zostają objęte opieką weterynaryjną oraz troskliwą opieką tymczasową mającą na celu przygotowanie do adopcji stałej. Fundacja szuka dla nich domów w Warszawie i okolicy. Celem adopcyjnym jest odpowiedni dobór psa do rodziny, tak, aby przez wiele lat mogli wspólnie cieszyć się radosnym życiem. 

O Nice To Fit You
Nice To Fit You to marka społecznie zaangażowana i odpowiedzialna. Na co dzień zajmuje się komponowaniem i dostawą zbilansowanej diety dla swoich Użytkowników, ale chętnie i często podejmuje tematy społeczne, z którymi się utożsamia.Brand serwuje różnorodność – od domowych smaków, przez kuchnię wegetariańską niskowęglowodanową czy ograniczającą gluten – aż po dietę tworzoną z myślą o smakoszach i bywalcach modnych restauracji.

Każdy posiłek w ramach jednej rezerwacji (a nawet jednego dnia) możesz wybrać z innej diety. Bo w Nice To Fit You to Użytkownik decyduje na co ma chęć, a sztab wyspecjalizowanych dietetyczek, kucharzy i dostawców staje na głowie, żeby dostarczane zestawy zgrywały się z jego apetytem i kalendarzem. Co prawda marka nie czyta jeszcze w myślach, ale dobrze wie, jak wyprzedzać potrzeby.

O Good Looking Studio
Good Looking Studio to agencja kreatywna, zajmująca się projektowaniem i wykonywaniem ręcznie malowanych reklam outdoorowych, murali artystycznych i grafik ściennych. Posiada swoje powierzchnie pod murale na terenie całego kraju. Chętnie angażuje się w projekty społecznie, takie jak ten.

Czytaj też: Grafika | Murale | Warszawa | Polska | Zwierzęta

Więcej informacji:

Psy do adopcji | Adoptuj psy i szczeniaki | Fundacja Rasowy Kundel
Fundacja Rasowy Kundel | Facebook
Fundacja Rasowy Kundel (@fundacjarasowykundel) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

Chcesz wesprzeć nasze działania? Fundacja Rasowy Kundel
ul. 1 Maja 21/19
05-500 Piaseczno
KRS: 0000546502
Konto w banku BNP Paribas: 24 1750 0012 0000 0000 2837 1977
Kod BIC/SWIFT do przelewów zagranicznych: PPABPLPKXXX
IBAN: PL 24 1750 0012 0000 0000 2837 1977
paypal: rasowykundel@gmail.com
W tytule: darowizna na cele statutowe

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły