Recepcja we Wrocławiu. Nowe miejsce spotkań pod kultowymi neonami

To najbardziej kolorowe miejsce na nocnej mapie Wrocławia. Zaglądamy do wnętrza Recepcji, nowego lokalu otwartego na dziedzińcu kultowych, wrocławskich neonów przy ul. Ruskiej 46. Wnętrze powstało w pracowni Znamy się, to młode biuro projektowe, które założyła grupa przyjaciół.

Recepcja to nowe miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia, którego gospodarzem jest Strefa Kultury Wrocław. Nazwa miejsca nie jest dziełem przypadku. Wiodącą funkcją lokalu jest bowiem wymiana informacji. To właśnie tutaj można dowiedzieć się o nadchodzących wydarzeniach i usłyszeć o działalności organizacji zrzeszonych w podwórku. W Recepcji można wziąć udział również w warsztatach i tematycznych spotkaniach.

Przestrzeń Recepcji można podzielić na pięć funkcji, które zostały czytelnie zaznaczone w lokalu. Główna strefa to recejcpa pełniąca funkcję informacyjną. Następnie pojawia się strefa warsztatowa wykorzystywana na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, wykłady, a także na indywidualne spotkania grupowe i burze mózgów. Dodatkowo pojawia się tutaj strefa baru i część wypoczynkowa, dzięki której wieczorami Recepcja zaprasza gości dziedzińca do swojego wnętrza.


Projektując przestrzeń Recepcji architekci postawili na charakterystyczne kolory, które wraz z ceglanymi ścianami i bujną roślinnością nawiązują do charakteru podwórka. Korzystać z tej przestrzeni może każdy. Przekonajcie się sami! Adres: ul. Ruska 46, Wrocław.

źródło: biuro architektoniczne Znamy się (www.znamysie.com)