Restauracja Fala w Krakowie. To kojąca i jasna przestrzeń

Miejsce otwarto w sąsiedztwie największej rzeki w Polsce, a z jego wnętrza podziwiać można Zamek Królewski. Restauracja Fala w Krakowie zaprojektowana została przez Grzegorza Pnioka z pracowni Hauslab.

Inspiracją do stworzenia wnętrza lokalu były fale rzeki, wiatr, piasek, charakterystyczne dla krajobrazu nabrzeża suche trawy oraz kamień. Wnętrze wykończone zostało w kolorze jasnego słomkowego dębu, grubo plecionych beżowych tkanin tapicerskich i przełamane zostało elementami terakoty w kolorze cielistym. Architekt zdecydował się wykorzystanie terakoty w cielistym kolorze oraz zaproponował wzorzystą podłogę w kolorze czarno-białym.

Tutaj liczył się każdy detal. Czujne oko fana designu dostrzeże lampy New Works Tense, które zdają się falować nad stolikami. Kolejnym źródłem światła są lampy Artemide Falkland, które dekorują bar i strefę wejściową.

Całość ozdobiono suszonymi roślinami umieszczonymi w ceramice autorstwa krakowskiego artysty Andrzeja Mędraka.

Restauracja Fala podzielona została na kilka stref. Wykonano to z pomocą ażurowych ścian. Pierwszą jest strefa wejściowa wyposażona w recepcję, szatnię oraz komodę z kompozycją lamp Falkland.


Sala dla gości podzielona została za pomocą stałych oraz ruchomych ścian ażurowych, które umożliwiają dowolną aranżację. W zależności od potrzeby, można wydzielić część lokalu, by stworzyć tam bardziej kameralną atmosferę. Ściany te wydzielają miejsca przy stolikach oraz wskazują strefę barową. Co ciekawe, powstał tu nawet niewielki fragment z parkietem do tańczenia. Dancefloor wykorzystywany jest głównie podczas imprez zamkniętych.

Sercem lokalu jest kuchnia. Zaplecze kuchenne podzielono na dwie części – kuchnię produkcyjną z zapleczem magazynowym, którego goście nie widzą oraz kuchnię właściwą, która jest przeszklona i otwarta z dwóch stron. Czekając na posiłek można więc zerkać na pracę kucharzy i przyglądać się, jak powstaje zamówione danie.

projekt: Grzegorz Pniok – Hauslab (hauslab.pl)

zdjęcia: Mood Authors (moodauthors.com)

Czytaj też: Restauracja | Kraków | Wnętrza | Eklektyzm | Detal | whiteMAD na Instagramie