Rewitalizacja Teatru KTO. Czarna kostka z XIX-wiecznym frontem!

Teatro KTO powraca w wielkim stylu. Przy ulicy Jana Zamoyskiego 50 w Krakowie rozpoczęła się budowa siedziby Teatru KTO. Na działce, na której powstanie znajduje się zabytkowy front XIX-wiecznego Przytułku Zgromadzenia Św. Wincentego á Paulo.

W obiekcie w latach 1956-2016 mieścił kinoteatr „Wrzos”. W ramach rewitalizacji obiektu postanowiono przenieść w to miejsce nową siedzibę Teatru KTO, który jest jednym z najbardziej znanych krakowskich miejsc kulturowych.

Nowo powstała siedziba zaprojektowana została przez pracownię MTWW Architekci. Teatr KTO będzie miał powierzchnię użytkową na poziomie 842 metrów kwadratowych. W nowej siedzibie znajdzie się m.in. część biurowa, zaplecze techniczne sceny, sanitariaty, kotłownia oraz pomieszczenia techniczne, a także windy przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Cieszy nas również informacja o fakcie, że na terenie budowy zachowane zostaną wszystkie drzewa.


To, co w projekcie zachwyca najbardziej to zachowana XIX-wieczna elewacja frontowa z przeszklonym foyer, za którą wyrasta czarna sześcienna konstrukcja będąca dominantą budynku. Budowa ma się zakończyć w I kwartale 2020 roku.

źródło: teatrkto.pl