Rhomb House. Wspaniały dom od Adama Kaczprzaka!

Choć to narazie tylko projekt, jego wiarygodne oddanie i elegancki wygląd, już teraz robią naprawdę spore wrażenie. Właśnie dlatego postanowiliśmy napisać o Rhomb House, który zaprojektował i zwizualizował Adam Kaczprzak! 

Dom, choć słuszniej nazwać go willą, ma ponad 800 metrów kwadratowych, z czego część przeznaczona na basen zajmuje niecałe 200 metrów kwadratowych. Inspiracją dla architekta były kanadyjskie lasy pełne paproci, w których zachwycił go spokój i surowość krajobrazu. Adrian Kaczprzak właśnie tę absolutną ciszę i prostotę chciał przenieść do swojego projektu. Właśnie dlatego większość materiałów wykorzystanych w domu stanowi surowy beton na ścianach, drewno jodłowe na podłodze, czy drewno sosnowe, z którego powstały elementy wykończenia. Pozostałe materiały można uznać jako detale. Niemal cały dom otoczony został panoramicznymi oknami, które wychodzą na las.

Dom był projektowany z myślą o odpoczynku i relaksie poza miastem. Dlatego jednym z podstawowych udoskonaleń jest obszerny basen i spora sauna, które razem zajmą nieco ponad 180 metrów kwadratowych. Jak dodaje autor projektu, Rhomb House był projektowany jako dom letni. Oczywiście przy niewielkiej modyfikacji projektu może być również całoroczny.

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły