Rhomb House. Wspaniały dom od Adama Kaczprzaka!

Choć to narazie tylko projekt, jego wiarygodne oddanie i elegancki wygląd, już teraz robią naprawdę spore wrażenie. Właśnie dlatego postanowiliśmy napisać o Rhomb House, który zaprojektował i zwizualizował Adam Kaczprzak! 

Dom, choć słuszniej nazwać go willą, ma ponad 800 metrów kwadratowych, z czego część przeznaczona na basen zajmuje niecałe 200 metrów kwadratowych. Inspiracją dla architekta były kanadyjskie lasy pełne paproci, w których zachwycił go spokój i surowość krajobrazu. Adrian Kaczprzak właśnie tę absolutną ciszę i prostotę chciał przenieść do swojego projektu. Właśnie dlatego większość materiałów wykorzystanych w domu stanowi surowy beton na ścianach, drewno jodłowe na podłodze, czy drewno sosnowe, z którego powstały elementy wykończenia. Pozostałe materiały można uznać jako detale. Niemal cały dom otoczony został panoramicznymi oknami, które wychodzą na las.

Dom był projektowany z myślą o odpoczynku i relaksie poza miastem. Dlatego jednym z podstawowych udoskonaleń jest obszerny basen i spora sauna, które razem zajmą nieco ponad 180 metrów kwadratowych. Jak dodaje autor projektu, Rhomb House był projektowany jako dom letni. Oczywiście przy niewielkiej modyfikacji projektu może być również całoroczny.