Robi wrażenie. Nowy mural w Łodzi jest jak podróż w czasie

Nowy mural znajduje się na ścianie hotelu przy ulicy Wróblewskiego 19/23 w Łodzi. Ma trójwymiarową formę, dlatego oglądany pod odpowiednim kątem sprawia wrażenie, jakbyśmy zaglądali do wnętrza starego budynku.

Pomysł na jego powstanie zrodził się niespodziewanie, jednak od razu zyskał aprobatę właścicieli hotelu.

Z jednej strony chcieliśmy coś pozytywnego i trwałego zrobić dla przestrzeni miejskiej i Łodzian, a z drugiej, doskonale wpisało się to w koncepcji modernizacji pokoi Iness Hotel – informują.

Mural ma podkreślać łódzki charakter hotelu, pokazywać kawałek historii miasta i zachęcać do zatrzymania się tutaj.

Autorem koncepcji muralu nawiązujących do dawnych, pałacowych wnętrz budynków w Łodzi jest Paweł Augustyniak. Fotograf jest autorem zdjęć przedstawiających zakątki miasta, które w formie fototapety zdobią wnętrza pokoi hotelu. Wykonawcą projektu jest firma wallart.pl pod kierownictwem Tomasza Smieszkoła. Z kolei za przygotowanie modelu 3D odpowiada Studio Zahora. To dzięki nim udało się stworzyć mural w taki sposób, aby dawał złudzenie trójwymiarowości.

Mural zajął całą ścianę i przedstawia dwie kondygnacje fantazyjnego hotelu. Dolna część muralu pokazuje hotelowe lobby, którego podłoga jest zakrzywiona i “wychodzi” ze ściany otwierając się na miasto. Wewnątrz dostrzec można elementy architektury z końca XIX wieku, a historyczny klimat potęgują eleganckie stroje przedstawionych tam postaci.

 


Jednak wkrótce mural nieco się zmieni. Właściciel obiektu, na której ścianie powstał zapowiada, że niedługo dzięki specjalnej aplikacji mural ożyje – będzie animowany.

Hotel Iness w Łodzi to trzygwiazdkowy obiekt zlokalizowany przy ulicy Wróblewskiego 19/23. W sąsiedztwie budynku znajduje się pozostałość po dawnej fabryce Léona Allarta, belgijskiego przedsiębiorcy, który zajmował się produkcją wełny.

źródło: Iness Hotel

Czytaj też: Murale | Łódź | Hotel | Detal | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie