Dlaczego warto kupić rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne mają wiele zastosowań – chronią prywatność, zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń, mogą także służyć do zaciemniania pokoju i odstraszać potencjalnych włamywaczy. Jakie są powody, dla których warto kupić rolety zewnętrzne?

Jedna roleta, wiele korzyści

Roleta zewnętrzna zapewnia te same korzyści, co roleta zamontowana w środku. Gdy robi się ciemno, zasunięta roleta zewnętrzna chroni nas przed ciekawskimi spojrzeniami osób z zewnątrz. Dodatkowo, rolety zewnętrzne opuszczone tylko w pewnej części, osłaniają pomieszczenie przed nadmiernie operującym słońcem, wpływają także na komfort termiczny domu. W pełni zasłonięte rolety zewnętrzne tworzą barierę dla promieni słonecznych, dzięki czemu południowe pomieszczenia nie nagrzewają się tak bardzo, a klimatyzacja nie musi działać pełną parą. Z tego też względu rolety zewnętrzne są nieodzownym elementem okien dachowych – chronią przed nagrzewaniem się poddasza, ale też osłaniają szybę przed gradem, intensywnym deszczem czy zaleganiem śniegu.

Rolety zewnętrzne pozwalają także zachować ciepło wewnątrz domu – rzecz nie do przecenienia w mroźne noce. Warto pamiętać, że szyby to największa słabość nawet najszczelniejszego domu pasywnego – zawsze ich przewodnictwo cieplne ma gorsze parametry od innych materiałów.

Dodatkowo rolety zewnętrzne od renomowanego producenta pozytywnie wpływają na estetykę budynku – dodają mu elegancji i są ciekawym detalem służącym również do graficznej oprawy okien.


Czy rolety zewnętrzne wpływają na bezpieczeństwo?

Należy rozróżnić rolety zbrojone (antywłamaniowe) od zwykłych rolet zewnętrznych. Oba typy rolet dostępne są w ofercie sprawdzonych marek, takich jak KARNIX, jednak wykonane są z innych materiałów i inaczej funkcjonują. Mimo to, nawet zwykłe, pozbawione dodatkowych wzmocnień rolety zewnętrzne, stanowią psychologiczną barierę, która może odstraszyć potencjalnych włamywaczy. Ponieważ szczelnie przesłaniają okno i są trudne do sforsowania, stanowią przeszkodę znacznie większą niż szkło i mogą uchronić nas przed kradzieżą.

Gdzie kupować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne nie są małym wydatkiem, dlatego zawsze warto dokładnie sprawdzić, jaki model kupujemy i czy pochodzi on ze sprawdzonego źródła, które gwarantuje odpowiednie zachowanie jakości przez długie lata. Jeśli szukasz sprawdzonych rolet zewnętrznych, zajrzyj na karnix.pl. Znajdziesz tu wyłącznie najwyższej jakości modele, które dodatkowo mogą zostać spersonalizowane do Twoich potrzeb.

KARNIX ma do zaoferowania swoim klientom różnorodne modele rolet zewnętrznych, które różnią się nie tylko pod względem estetycznym, ale i funkcjonalnym. W ofercie producenta znajdują się rolety fasadowe w montażu podtynkowym i natynkowym. Dzięki temu w zależności od oczekiwań klienta możliwe jest wykonanie instalacji rolety zewnętrznej zarówno we wnęce, jak i na elewacji, a także na etapie wykonywania termomodernizacji.

Ciekawym rozwiązaniem proponowanym przez KARNIX jest również połączenie rolety zewnętrznej z systemem moskitier – moskitiery mogą być wykorzystywane również wtedy, gdy pancerz samej rolety jest schowany. Tego typu produkt znacznie poszerza, już i tak szerokie, zastosowanie rolet zewnętrznych.

Pamiętajmy również, że kupowanie rolet bezpośrednio od producenta zwiększa liczbę wariantów estetycznych – rolety mogą być dopasowane do koloru stolarki, elewacji czy pokrycia dachowego.

Czytaj też: Architektura w Polsce | Dom | Technologia

źródło: Materiał Partnera