Rozmowa nie tylko o miastach. Kamil Białas w podcaście Urbcast

Urbcast to cykl audycji prowadzonych przez Marcin Żebrowskiego. Autor do swojego podcastu zaprasza gości, z którymi dyskutuje o urbanistyce i architekturze. Gościem ostatniego odcinka był Kamil Białas redaktor naczelny magazynu whiteMAD.

W audycji poruszono wątki dotyczące polskiej architektury oraz tego, jak zmieniała się w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Przez lata poprawiła się świadomość społeczna na temat architektury co zaowocowało ograniczeniem ilości powstawania architektonicznych koszmarków. Jednak nie zniknęły one całkowicie z naszego krajobrazu.

Kolejnym wątkiem w rozmowie jest wsparcie udzielane polskim architektom i projektantom, którzy jeszcze się uczą lub stawiają dopiero swoje pierwsze kroki w zawodzie. Z audycji można dowiedzieć się, jakim kluczem kieruje się redakcja whiteMAD publikując projekty studentów oraz jakie możliwości daje promocja w mediach internetowych i papierowych.


Odcinek można posłuchać na platformie Spotify oraz Apple Podcast. Niżej publikujemy embed do nagrania:

Urbcast to unikalny dwujęzyczny podcast o miastach, urbanistyce, gospodarce przestrzennej i nie tylko. Założył go Marcin Żebrowski, który nowe audycje publikuje w środy. Autor przedstawia w nich swoje spostrzeżenia dotyczące miast na całym świecie, architektury oraz Kopenhagi, w której obecnie mieszka.

Marcin Żebrowski jest absolwentem Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył studia magisterskie na szwedzkim Uniwersytecie w Lund na kierunku Sustainable Urban Design. Obecnie jest częścią duńskiego biura projektowego Henning Larsen. Współtworzy także międzynarodowy kolektyw projektowy Urban10. Od dwóch lat mieszka w skandynawskiej stolicy designu i architektury – Kopenhadze. Pasjonat miast i muzyki.

Czytaj też: Urbanistyka | Miasto | Osiedle | Polscy projektanci | whiteMAD na Instagramie