Różowe mieszkanie ze złotymi dodatkami w Warszawie

Różowe mieszkanie ze złotymi dodatkami znajduje się w Warszawie na Woli przy ulicy Siedmiogrodzkiej. To przestrzeń zaprojektowana dla singielki przez dwie architektki – Aleksandrę Hyz z pracowni hyz projektuje oraz Aleksandrę Mętlewicz. Mieszkanie usytuowane jest w nowym budownictwie w stylu kamienicy art déco, stąd też wywodzi się nazwa budynku „Art Déco’’.

Zaczęło się od różowego oraz złotego czyli ulubionych kolorów inwestorki. Były one wymogiem oraz wyzwaniem, które architektki musiały zastosować w projekcie. Przeszkodą mogło okazać się upodobanie klientki do mocnego odcienia różu zbliżonego do fuksji. Mieszkanie ma sprzyjać relaksowi, dlatego intensywność barw dobrano tak, aby stanowiło przyjemne dla oczu tło. W przestrzeni wykorzystano róż, jednak o bardziej stonowanym odcieniu. Dzięki czemu powstało wyraziste wnętrze, oddające oczekiwania inwestorki.

Największym pomieszczeniem w mieszkaniu jest salon z aneksem kuchennym, którego dopełnienie stanowi strefa jadalni. Mieści się w niej okrągły stół dla 2-3 osób. Przy ograniczonym metrażu należało szukać dobrych rozwiązań, jednym z nich jest mobilna wyspa, dzięki której można powiększać przestrzeń salonu w razie potrzeby.


Wyróżnikiem łazienki jest lustrzana szafa, w której znajduje się otwór na kuwetę dla kota. Rozwiązanie to pozwala zachować czystość oraz spójność otoczenia. Elementem łączącym kuchnię oraz łazienkę są cokoły z mosiądzu, które wpasowały się w stylistykę pomieszczeń, jednocześnie nadając im charakter. Dodatkowo liczne zaokrąglenia mebli i dodatków wizualnie spajają wnętrze.

W sypialni zastosowano mobilną zasłonę, oddzielającą szafę od reszty przestrzeni mieszkania. Jeśli właścicielka będzie chciała poczuć się przytulnie – osłoni fragment wnętrza zasłoną. Taka koncepcja pozwoliła na zwiększenie optyczne wnętrza, dając większą swobodę w poruszaniu się, nie ograniczając ruchów oraz nie hamując wzroku poprzez zabudowane elementy. Na uwagę zasługuje również część wejściowa, w której znajduje się lustrzana szafa powiększająca metraż. Dopełnieniem wyposażenia różowego mieszkania jest stolik duńskiej marki HAY.

Całkowita powierzchnia lokalu to 39 m kw. wraz z balkonem, który nie był projektowany przez architektki, a wysokość wynosi 3 m. Układ deweloperski pomieszczeń został zmieniony na bardziej funkcjonalny, dbając o poniesione koszty przez inwestorkę.

Czytaj też: Mieszkanie | Warszawa | Sypialnia | Art Deco | whiteMAD na Instagramie

fot. Migdał Studio