Ruszyła realizacja projektu biurowca Infinity we Wrocławiu!

Infinity to biurowiec, który powstaje w centrum Wrocławia. Jego budowę zapowiadaliśmy już kilka miesięcy temu, jednak prace budowlane ruszyły dopiero teraz.

W ramach inwestycji powstanie siedmiokondygnacyjny kompleks biurowy klasy A, w którym znajdzie się m.in. 18 727 m kw. powierzchni biurowej, 1 561 m kw. powierzchni przeznaczonej na handel i usługi oraz trzypoziomowy podziemny garaż, oferujący 303 miejsca parkingowe. Z myślą o rowerzystach powstanie 60 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie, szatnie oraz prysznice. Infinity wyróżni bryła o nieregularnym kształcie, przypominającym znak nieskończoności, lobby, w którym znajdą się specjalnie zaaranżowane miejsce dla gości odwiedzających budynek oraz przestronny taras na dachu budynku.

Infinity to projekt, który już niebawem będzie wyróżniającym się punktem na biurowej mapie Wrocławia. W ostatnich miesiącach na terenie inwestycji wykonaliśmy przebudowę sieci kolidujących z budynkiem m.in. cieplnej, energetycznej, 
a także instalacji teletechnicznych. Równolegle prowadzimy także badania archeologiczne, realizowane przez zespół doświadczonych archeologów, doskonale znających specyfikę i historię tej części Wrocławia. Finalizujemy także proces wyłonienia generalnego wykonawcy inwestycji i jeszcze w listopadzie planujemy rozpocząć prace budowlane – dodał Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.

Projekt architektoniczny przygotowała pracownia AHR Architects. Według zapowiedzi inwestora prace budowlane mają zakończyć się w trzecim kwartale 2020 r.