Targi Decorex w Londynie: prace polskiej artystki zobaczy cały świat

Alicja Patanowska znalazła się w niewielkim gronie osób, które zostały zaproszone do tworzenia projektu Future Heritage.

Projekt Future Heritage skupił czternastu utalentowanych twórców, którzy mieli okazję wykazać się pomysłowością i innowacyjnością w realizacji wybranych projektów. W tym gronie znalazła się też polska artystka Alicja Patanowska.

Każdy z zaproszonych do tworzenia projektu artystów miał wyjść poza sztywne ramy dziedziny, w której się specjalizuje. W ten sposób miał pokazać, że można osiągnąć zdecydowanie więcej. Tłumaczone na język polski “Dziedzictwo Przyszłości” ma bowiem być swego rodzaju podstawą do dalszej/przyszłej twórczości projektowej innych artystów.

Zatem Future Heritage jest doskonałą okazją, aby zobaczyć między innymi malowany marmur, cyfrowo drukowane tkaniny, pojemniki wykonane z nowoczesnych kompozytów czy aluminiowe meble. Polska artystka w ramach projektu zaprezentuje naczynia ze szkła i porcelany, w których z powodzeniem można… hodować rośliny.

O wcześniejszych osiągnięciach Alicji Patanowskiej pisaliśmy już w pierwszym numerze magazynu WhiteMAD, można go zdobyć tutaj.

Targi Decorex International to duża impreza poświęcona luksusowemu wystrojowi wnętrz. W ramach tegorocznej, 39. edycji swoje produkty przedstawi ponad 400 wystawców z Europy, Azji i Ameryki Północnej. By zobaczyć prace Alicji trzeba się spieszyć, targi trwają zaledwie cztery dni, od niedzieli 18 września do do środy 21 września. Dodatkowo uczestnicy wydarzenia mogą brać udział w wykładach, panelach dyskusyjnych i pokazach specjalnych. Więcej informacji na stronie: www.decorex.com.