Rzeźby Polaka zdobią Brukselę, Paryż i Szanghaj. Najnowsza jest w Polsce

Autorem rzeźb jest Paweł Grobelny. Jego najnowsze dzieło ozdobiło zabytkowy pałac Józefa Brandta w Orońsku.

Nowa rzeźba powstała w ramach międzynarodowej wystawy “O potrzebie tworzenia widzeń” w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Praca dedykowana jest parkowi i pałacowi Józefa Brandta. Wielkoformatowe lustro zamontowane zostało naprzeciwko wejścia do pałacu Brandta i nawiązuje swoją formą, a także wymiarami do fasady pałacu. W lustrze można oglądać zmiany zachodzące na niebie, a także otaczającą architekturę. Podziwiany w lustrze obraz za każdym razem jest inny.

Projekt powstał w nawiązaniu do wcześniejszego projektu przygotowanego przez Pawła Grobelnego dla dziedzińca Biblioteki Miasta Paryża w ramach Festiwalu Designu odbywającego się każdego roku w stolicy Francji. Dodatkowo prace Pawła Grobelnego w przestrzeni publicznej oglądać można między innymi w Brukseli, Paryżu, Szanghaju oraz w biznesowej dzielnicy Paryża La Defense.

Projekt zrealizowany dla Orońska jest jedną z wielu realizacji site-specific powstałych w założeniu parkowym Orońska, którą będzie można oglądać także po zakończeniu wystawy.

Więcej na stronie www.pawelgrobelny.com