Salon fryzjerski w Rzeszowie. Tutaj uroda łączy się ze sztuką

Już niedługo salony fryzjerskie w całej Polsce znów otworzą się na klientki i klientów. Właśnie dlatego postanowiliśmy pokazać wam salon fryzjerski w Rzeszowie należący do Katarzyny Złamaniec, którego ściany zdobią prace Kamili Bednarskiej, a surowe ściany zabytkowej kamienicy świetnie korespondują ze starymi meblami i akcesoriami fryzjerskimi z 1945 roku. Autorką i stylistką sesji jest Żywia Nowicka-Wlaź

Salon fryzjerski w Rzeszowie Katarzyna Złamaniec Atelier & Academy to miejsce, które powstało w wyniku połączenia salonu fryzjerskiego z galerią sztuki. W salonie znajdującym się w jednej z rzeszowskich kamienic stojących przy rynku, można nie tylko zadbać o włosy i urodę. W salonie Katarzyny Złamaniec odbywają się także wystawy oraz wernisaże. Pasja do sztuki wynika wprost z zainteresowań i pracy właścicielki salonu. Katarzyna Złamaniec, która zarządca pracami atelier, pracuje bowiem przy sesjach zdjęciowych i tworzy teatralne konstrukcje na włosach na potrzeby pokazów i spektakli.Wnętrze salonu fryzjerskiego, który powstał przy rzeszowskim rynku to oryginalny mariaż historii, eleganckich detali, a także sztuki autorstwa Kamili Bednarskiej.

W lokalu została zachowana stara tkanka kamienicy – freski na sufitach, drewniane parkiety, surowe ściany. Kamila Bednarska podkreśliła stare tynki swoimi autorskimi obrazami. Co więcej, w salonie znajdują się także stare meble oraz akcesoria fryzjerskie z 1945 r. Na suficie znajdują się lampy z surowców wtórnych także zrobione własnoręcznie przez Kamilę Bednarską.

O autorce sesji: 
Żywia Nowicka-Wlaź – absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, projektantka, stylistka wnętrz, dusza artystyczna. Pasjonuje ją praca przy kreatywnych projektach oraz sesjach zdjęciowych do magazynów wnętrzarskich. Interesuje się również projektowaniem mebli, jest niezwykle wyczulona na każdy detal, zestawienia kształtów, faktur i kolorów – wyznaje zasadę, że „diabeł tkwi w szczegółach”. Nie boi się urzeczywistniać odważnych wizji – wręcz uwielbia przełamywać schematy oraz wprowadzać nieszablonowe rozwiązania do wnętrz zgodne z oczekiwaniami klienta jak i jej pomysłami. Realizuje prywatne oraz komercyjne projekty wnętrz. Jej projekty oraz sesje zostały opublikowane na łamach magazynów wnętrzarskich takich jak Czas na Wnętrze, M jak Mieszkanie czy Dekorian Home. Publikacje jej artykułów na temat wnętrz oraz trendów wnętrzarskich można znaleźć także w magazynie Strefa Nieruchomości.

Miejsce: Katarzyna Złamaniec Atelier & Academy, centrum Rzeszowa (rynek), zabytkowa kamienica 200 m kw.
Projekt: Kamila Bednarska
Stylizacja: Żywia Nowicka-Wlaź
Zdjęcia: Ryszard Kocaj
Obrazy na ścianach: Kamila Bednarska (malarka, grafik warsztatowy)
źródło: materiały prasowe