Salon stomatologiczny przy Placu Konstytucji. Wnętrze zachwyca!

Salon stomatologiczny przy Placu Konstytucji to miejsce wyjątkowe! Jeden z kluczowych lokali przy Placu Konstytucji w Warszawie przeszedł właśnie spektakularną przemianę. Przestrzeń tę gruntownie odmienił Medicover Stomatologia we współpracy z biurem projektowym doświadczonym w tworzeniu wnętrz kawiarnianych. Z połączenia monumentalnej architektury MDM, nowatorskiej wizji inwestora i nieszablonowych pomysłów architektów, powstało miejsce idealne do przeprowadzania spektakularnych metamorfoz uśmiechu. Fotoreportaż z niego przygotował ceniony fotograf wnętrz Yassen Hristov. Zdjęcia pokazują, że Medicover Stomatologia Plac Konstytucji to miejsce dla estetów, wrażliwych na piękno w każdej dziedzinie życia. 

Przy legendarnym warszawskim Placu Konstytucji powstało nowe centrum należące do Medicover Stomatologia. Z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa, swoją działalność oficjalnie rozpoczęło miejsce, nad którym nasza firma pracowała od wielu miesięcy. Obecność w sercu stolicy to ukoronowanie 25 lat rozwoju stomatologii w Medicover. A taka prestiżowa lokalizacja, znana wszystkim warszawiakom, zobowiązuje. Chcieliśmy, aby to centrum stomatologiczne było naprawdę wyjątkowe. Przygotowania do otwarcia Medicover Stomatologia Plac Konstytucji objęły więc pozyskanie wybitnego zespołu medycznego i zakup nowoczesnego sprzętu, a także prace nad innowacyjnym standardem opieki. Koncept tego centrum zakładał również stworzenie bardzo przyjaznej, niemal domowej atmosfery podkreślonej przez nietypowy wystrój wnętrza i realizację misji, którą określiliśmy mianem Rytuału Uśmiechu” – mówi Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia. 


Do zaprojektowania wnętrz przy Placu Konstytucji 6 Medicover Stomatologia zaprosił architektów z pracowni Piotrowscy Design, docenianych m.in. za ich charakterystyczne aranżacje znanej sieci kawiarni Green Caffé Nero. „Przy naszym udziale zaaranżowane zostały trzy kondygnacje nowego centrum stomatologicznego: podziemna, główna i antresola. Obejmują one przestrzenie o różnych funkcjach – są to nie tylko gabinety stomatologiczne czy łazienki, ale także własne studio fotograficzne, pokoje koordynacyjne i – przede wszystkim – duża strefa reprezentacyjna. To do niej trafiają wszyscy goście po przekroczeniu progu Medicover Stomatologia Plac Konstytucji. Nie ma tu jednak typowej lady recepcyjnej. Jest za to wysoki stół typu „common table”, przestrzeń z wygodnymi fotelami i ekspresem do kawy, regały z książkami. Wchodzących, precyzyjnie umówionych na indywidualne wizyty, witają opiekunowie pacjentów. To oni wskazują, dokąd się dalej udać – dla podkreślenia domowego charakteru przestrzeni, na drzwiach poszczególnych pomieszczeń nie ma typowych numerów ani tabliczek z nazwami. Jeden z gabinetów znajduje się tuż obok wejścia i dzięki szklanej ścianie o zmiennej przezierności możemy zobaczyć, że sprzęty znajdujące się na wyposażeniu tego centrum stomatologicznego są tak estetyczne, że raczej je eksponujemy, niż maskujemy” – z uśmiechem relacjonuje architekt Marcin Piotrowski. 

Najwięcej wnętrzarskich perełek znajdziemy właśnie w przestrzeni powitalnej. To tu zabytkowa architektura słynnego MDM zagląda do środka przez duże okna. Architekci zadbali, by wnętrza korespondowały z tym, co dzieje się na zewnątrz. Od razu wiadomo było, że spotykany najczęściej w klinikach stomatologicznych styl nowoczesny nie będzie dobrym pomysłem. Trafione okazały się zaś nawiązania do Art Deco. Przy czym to, co widzimy na Placu Konstytucji 6 to autorskie interpretacje rozwiązań charakterystycznych dla tamtego okresu wzorniczego. Mamy więc kryształowe żyrandole we współczesnej formie, o wysokości czterech metrów (13. pięter konstrukcji, składającej się z 30-centymetrowych elementów!). Na ich tle dostrzeżemy balustradę w artdecowskim wzorze, wykonaną ze szlachetnych tworzyw jakimi są stal i mosiądz. Idąc przez strefę powitalną od wejścia w stronę centralnie ulokowanej windy, warto zwrócić uwagę na jej dekoracyjną obudowę. Zaraz za nią dumnie prezentuje się kolejny stylowy bohater tego wnętrza, którym jest … witraż. Jego klasyczny artdecowski wzór wykonany został ręcznie, tradycyjną metodą witrażowniczą.      

„Bardzo zależało nam na wprowadzeniu do tego wnętrza także niestandardowych połączeń materiałowych. Stąd tuż obok witrażu zastosowaliśmy nowoczesną blachę kortenowską, która zjawiskowo wygląda również na charakterystycznym, kasetonowym suficie. Na ścianach w strefie powitalnej, z angielską tapetą w subtelny wzór sąsiaduje surowy beton, a na podłodze dębowa podłoga przeplatana jest mosiężnymi listwami. Wśród obiektów wyposażających przestrzeń znajdziemy zarówno oryginalne przedwojenne fotele po renowacji, jak i zaprojektowany specjalnie do tego wnętrza mebelek kawowy pokryty hebanem makasarskim. Uważam, że znakomicie prezentują się w nim porcelanowe filiżanki Triple z polskiej manufaktury ENDE Ceramics, które są jednym z symboli tego nowego centrum stomatologicznego” – mówi Marcin Piotrowski. 

Czytaj też: Wnętrza | Warszawa | Polska | Miasto | Meble  

Medicover Stomatologia Plac Konstytucji to miejsce przepełnione domowym klimatem, które ma szansę zachwycić nawet najbardziej wymagających estetów. To właśnie dbałość o każdy szczegół, taki jak piękna filiżanka, tworzy przy Placu Konstytucji niepowtarzalną atmosferę. Nie brakuje tu okazałych żywych roślin, modnych dekoracji kwiatowych, pięknie pachnących świec. „Zależy nam na tym, aby nasi pacjenci czuli się u nas jak najlepiej. Centrum Medicover Stomatologia Plac Konstytucji tworzy na polskim rynku nowy standard wizyty u stomatologa. Zapraszamy, by przekonać się o tym osobiście” – dodaje Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia.  

Czytaj też:

źródło: materiały prasowe / https://www.medicover.pl/stomatologia/ Salon stomatologiczny przy Placu Konstytucji. Wnętrze zachwyca!