Ścieżka edukacyjna w lesie. Na niej place zabaw inspirowane zachowaniami zwierząt.

Edukacja przez zabawę. Właśnie z takiego założenia wychodzili projektanci z pracowni Messner Architects, którzy zostali zaproszeni przez biuro turystyczne miasta Renon we Włoszech. Ich zadaniem było zaprojektowanie ścieżki edukacyjnej, która będzie zachęcać młodych turystów do poznawania miejscowej flory i fauny.

Architekci z pracowni Messner Architects założonej przez architektów Davida Messnera i Veranę Messner zaproponowali podzielenie szlaku na 8 równych odcinków. Na końcu każdego etapu pojawiły się przystanki, nad którymi patronuje jeden z dzikich mieszkańców lasu. Wśród wizerunków zwierzaków pojawiły się kolejno lis, jeż, motyl, żaba, dzięcioł, wiewiórka, sowa oraz zając.


Każdemu za zwierzaków towarzyszy niewielki plac zabaw inspirowany jego naturalnym zachowaniem. Najmłodsi odwiedzający park mogą skorzystać z huśtawki przy motylu Bella, a także powspinać się po drzewie razem z dzięciołem Walterem. Dodatkowo, przy każdej rzeźbie stanęła tabliczka opisująca jego tryb życia, pokarm, którym się odżywia. Wymienione zostały również ciekawostki na temat zwierzaków, które mają zainteresować życiem leśnych zwierząt. 

zdjęcia: Oliver Jaist
źródło: MA Architects / materiały prasowe