Segway ma następcę. Marka zaprezentowała fotel do poruszania się po mieście

Urządzenie wygląda jak fotel, który wyposażony został w silnik oraz koła. Zaprezentowano go podczas targów CES 2020 w Las Vegas.

Segway to producent charakterystycznych pojazdów do poruszania się. W Polsce najczęściej można je zobaczyć w centrach handlowych lub w portach lotniczych, gdzie z pojazdów korzystają służby porządkowe, które muszą szybko przemieścić się pomiędzy odległymi częściami budynku. W popularnych Segwayach należy balansować ciałem, aby zwalniać lub przyspieszać. Aby pojazd poruszał się poprawnie trzeba na nim stanąć. Teraz marka pokazała nowy model S-Pod, który różni się od poprzednika.

S-Pod to dwukołowy pojazd, który swym wyglądem przypomina fotel. Korzystanie z pojazdu ma być wygodniejsze bo podróżny będzie mógł po prostu rozsiąść się i cieszyć przejazdem. 

Segway S-Pod może rozwijać prędkość wynoszącą 40 km/h, a bateria pozwoli pokonać nawet 60 kilometrów. Poruszać pojazdem można na dwa sposoby. Aby go rozpędzić wystarczy lekko pochylić się do przodu, aby zwolnić – do tyłu. S-Pod wyposażony jest też w joystick, dzięki któremu można nim sterować manualnie. Dodatkowo na niektórych rynkach urządzenie będzie wyposażone w pas bezpieczeństwa.


Nowoczesny gadżet będzie dostępny w sprzedaży pod koniec 2020 roku. Póki co nie znamy jego ceny. Rzecznik prasowy Segway poinformował, że chciałby, aby S-Pod stał się w przyszłości pojazdem autonomicznym, z którego będzie można korzystać jako alternatywa dla taksówek.

fot. materiały prasowe Segway