Seria plakatów Regiony Polski od Katarzyny Nowakowskiej

Serię plakatów Regiony Polski stworzyła Katarzyna Nowakowska, która na co dzień prowadzi małe biuro graficzne w Poznaniu.

Seria Regiony Polski powstała na zamówienie dla sklepu sprzedającego plakaty naukowe. Dostrzec na nich można florę i faunę wybranych regionów Polski. Do tej pory Katarzyna Nowakowska stworzyła kolorowe grafiki przedstawiające Mazowsze, Bieszczady, Mazury, Puszczę Notecką, Podlasie, Kujawy oraz Tatry. Łącznie to siedem regionów.

Plakaty utrzymane są w minimalistycznej formie. Graficzka wykorzystała stonowane i pastelowe kolory, w ten sposób chciała nawiązać do natury. Każdy z plakatów przedstawia krajobraz w przestrzennej formie. Na pierwszym planie widać charakterystyczne dla danego regionu rośliny, tuż obok zwierzęta. Pokazanie regionów Polski w taki sposób uznajemy za genialną formę promocji naszego kraju. 

Regiony Polski


Katarzyna Nowakowska ukończyła Projektowane Graficzne w Poznaniu. Na co dzień ilustruje i projektuje. W Poznaniu prowadzi swoje małe studio graficzne Toucan Design.

Czytaj też: Polska | Grafika | Las | Podróże

źródło: Katarzyna Nowakowska

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły