Skromnie i pięknie! Sportowa sala przy niewielkiej podstawówce zachwyca

Taką sportową placówkę chciałby mieć w swoim mieście chyba każdy burmistrz. Nie wszystkim jednak udaje się zbudowanie takiej hali. Sprawdzamy, jak zrobili to nasi sąsiedzi z Czech.

Nowoczesna sportowa sala powstała w miejscowości Dolni Brezany, która znajduje się na przedmieściach Pragi. Hala powstała przy działającej w miasteczku szkole podstawowej. Na co dzień korzystają z niej uczniowie, ale popołudniu staje się miejscem sportowej aktywności dla wszystkich mieszkańców.

Fasadę obiektu zdobią specjalne płyty z aluminium. Płyty zostały wypolerowane, dlatego hala widziana z daleka zdaje się mienić w promieniach słońca. Ten jasny kolor powielono wewnątrz. Co ciekawe, projektując wnętrze architekci nie starali się niczego ukryć. Przebywając w środku widać elementy konstrukcji obiektu oraz instalacje. Tutaj wyróżniają się jedynie elementy z drewna, które lekko ocieplają wnętrze.

Salę zaprojektowano tak, aby można ją było łatwo i szybko podzielić na dwie mniejsze. Co z kolei pozwala na organizowanie w niej kilku sportowych wydarzeń jednocześnie.

projekt: SPORADICAL, Aleš Kubalík, Josef Kocián, Jakub Našinec, Veronika Sávová (www.sporadical.cz)
zdjęcia: Jakub Skokan, Martin Tůma / BoysPlayNice (www.boysplaynice.com)