Skyfall Warszawa

Skyfall Warsaw. Ruchomy taras widokowy dla osób o mocnych nerwach!

Skyfall Warsaw to nowa atrakcja turystyczna na mapie stolicy. Zawieszony 200 metrów nad ziemią taras widokowy nie tylko oferuję niesamowite widoki na panoramę miasta, ale także sporą dawkę adrenaliny. Szklana kostka wychyla się o 15 stopni w dół oferując niezapomniane wrażenia. To jedyna taka atrakcja w Europie i jedna z nielicznych na świecie! 

Skyfall Warsaw – ruchomy taras widokowy 200 metrów na ziemią
Skyfall Warszawa to taras widokowy z przeszkloną podłogą wysunięty poza krawędź bryły wieżowca UNIT. Szklana kostka zawieszona 200 metrów (46. piętro wieżowca UNIT przy Rondzie Daszyńskiego) nie tylko pozwoli na oglądanie Warszawy z zupełnie nowej perspektywy, ale także zaoferuje solidną dawkę adrenaliny. Dlaczego? Skyfall Warszawa będzie osadzony na specjalnym wysięgniku, dzięki któremu taras wychyla się o 15 stopni w dół sprawiając wrażanie, jakby kostka oderwała się od bryły wieżowca, dając zwiedzającym spory zastrzyk emocji. Jednorazowo na taras widokowy mogą wejść cztery osoby.

Skyfall Warszawa ma stać się nową atrakcją turystyczną. Nie znamy jednak narazie daty otwarcia dla zwiedzających, czy ceny jaką trzeba będzie zapłacić, by móc skorzystać z atrakcji. Wiemy jednak, że to jedyna tego typu atrakcja w Europie i jedna z nielicznych tego typu realizacji na świecie. Podobnym tarasem pochwalić może się słynny wieżowiec Sears Tower w Chicago.


Wieżowiec Warsaw UNIT 
Warsaw UNIT to najwyższy budynek przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie, którego deweloperem jest Ghelamco. Jego architektura to nawiązanie do modernistycznego dziedzictwa stolicy. Podium zdobi niezwykła fasada – tak zwana „smocza skóra” – czyli tysiące płytek przypominających łuski, które reagują na każdy podmuch wiatru, fragment ten jest też efektownie podświetlony. Warsaw Unit oferuje 57 tys. m kw. powierzchni biurowej na 45 piętrach. Wieżowiec znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra „Rondo Daszyńskiego”. W budynku znajduje się infrastruktura dla rowerzystów: parking rowerowy, szatnie i natryski. Wielopoziomowy parking może pomieścić 400 samochodów. Za projekt Warsaw UNIT odpowiada Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt. Zarządcą budynku jest CBRE, międzynarodowa firma doradcza, która ma w nim także swoją siedzibę.

Największym najemcą Warsaw UNIT jest Warta. Jedna z wiodących firm ubezpieczeniowych w Polsce właśnie zakończyła przeprowadzkę do budynku, zajmując 13 pięter na szczycie wieżowca. Umowa została podpisana na 10 lat.

Zmieniamy siedzibę Warty na jeden z najnowocześniejszych biurowców w Polsce, co podkreśla wyjątkową kondycję i pozycję firmy na rynku. Cieszę się, że symbolizuje on nowoczesność i otwartość – wartości, którymi staramy się kierować na co dzień w naszej działalności mówi Grzegorz Bielec, członek zarządu Warty i dodaje: Intensywnie poszukiwaliśmy budynku zapewniającego wyjątkowe rozwiązania i jak najlepsze warunki pracy naszego zespołu, dobrze skomunikowanego nie tylko z innymi punktami Warszawy, ale także innymi miastami Polski. Nowa siedziba daje nam możliwości jeszcze efektywniejszego wykorzystania naszego potencjału – dodaje Grzegorz Bielec.

Warsaw UNIT jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie wieżowców w Polsce. W budynku został zastosowany Signal OS, autorski system operacyjny Ghelamco. Signal OS komunikuje się z większością aplikacji i systemów budynkowych, dzięki czemu pozwala na niespotykaną dotychczas ich integrację.  Signal OS monitoruje mi.in. takie systemy, jak: HVAC, windy, kontrolę dostępu, system zarządzania parkingiem, monitoruje też jakość powietrza w budynku. Dzięki Signal OS użytkownicy otrzymują dostęp do aplikacji mobilnej, która umożliwia m.in. wejście do budynku czy możliwość zapraszania gości i rezerwację miejsc parkingowych.

Warsaw UNIT został wyposażony w rozwiązania, które umożliwią błyskawiczne przejście budynku w tzw. tryb pandemii. Ten specjalny tryb pracy budynku został opracowany na podstawie wewnętrznych analiz Ghelamco. Dodatkowo firma zleciła opracowanie specjalnego raportu zawierającego rekomendacje dotyczące systemów budynkowych w kontekście COVID-19. Dokument przygotowali naukowcy z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

W Warsaw UNIT zostały m.in. zainstalowane lampy UV: w windach (będą uruchamiane w kabinach w trybie „stand by”) oraz w systemach klimatyzacji. Ich zastosowanie zapewni dezynfekcję przestrzeni i powietrza – promieniowanie UV ma bowiem działanie biobójcze i w krótkim czasie skutecznie niszczy mikroorganizmy i wirusy.

Czytaj też: Wieżowiec | Warszawa | Biurowiec | Ciekawostki | Architektura w Polsce | 

źródło: materiały prasowe/ Skyfall Warsaw UNIT / Ghelamco / https://www.ghelamco.com/pl/