Śnieżny Labirynt w Zakopanem już otwarty. Największy taki na świecie

Otwarcie labiryntu nastąpiło 30 grudnia 2018 r. To jedna z atrakcji będąca częścią Snowlandii – Zimowego Parku Rozrywki w Zakopanem.

Snowlandia to park rozrywki wykonany z naturalnych materiałów. Podstawowym budulcem są tutaj śnieg i drewno. Wczoraj nastąpiło oficjalne otwarcie labiryntu, który w tym miejscu będzie stał tak długo, jak tylko pozwoli na to pogoda.

Labirynt w całości wykonany jest ze śniegu. Jego budowa trwa około miesiąca i możliwa jest tylko podczas ujemnych temperatur. Zlokalizowany został pod skocznią narciarską “Wielka Krokiew” w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. To największa tego typu budowla w Polsce i na świecie!

Pierwszy labirynt pojawił się w tym miejscu w sezonie 2015/2016. Jego tegoroczna wersja ma około 3000 m kw. powierzchni, co znaczy, że labirynt jest większy o około 500 m kw. względem zeszłorocznej wersji. Do kiedy będzie otwarty? Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od temperatury – atrakcja zwyczajnie może zamienić się w wodę. Dlatego lepiej nie czekać ze spacerem po labiryncie i odwiedzić go jeszcze w styczniu. Bilet wstępu kosztuje 18 zł (normalny) lub 12 zł (ulgowy).

więcej: www.snowlandia.pl