Leśna Sonata

Sopot. Apartamentowiec z widokiem na las. CORDIA buduje w pobliżu Opery Leśnej

Sopot na rynku nieruchomości uznawany jest za wyjątkowo prestiżową lokalizację. Na ten nadmorski kurort stawia węgierski deweloper Cordia i ogłasza budowę apartamentowca pod nazwą „Leśna Sonata”.

Sopot to nie tylko chętnie odwiedzany przez turystów, elegancki kurort z pocztówkowym molo. Miasto ma też swoją bardziej kameralną odsłonę. Intryguje kamieniczną zabudową, skrywa romantyczne wille i przede wszystkim: zaprasza do poznania malowniczych tras rowerowych, spacerowych i punktów widokowych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Od lat jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast do życia, a ceny nieruchomości osiągają tu jedne z najwyższych poziomów w Polsce. Niewielka ilość gruntów pod zabudowę powoduje jednak, że nowych mieszkań buduje się tu stosunkowo niewiele. Każda nowa inwestycja deweloperska przykuwa więc uwagę nie tylko okolicznych mieszkańców, ale też osób z bardziej odległych miejscowości marzących o przeprowadzce nad morze.

Leśna Sonata


Apartamenty z widokiem na las

Ciekawą propozycję ogłosił w ostatnich dniach deweloper Cordia. Na zielonym Sopockim Przylesiu (ul. 23 marca) zamierza zbudować apartamentowiec pod nazwą „Leśna Sonata”. W ramach projektu powstanie 108 mieszkań, a prace budowlane ruszą jeszcze w tym kwartale.

Za projekt odpowiada lokalna pracownia Wolski Architekci. Całość została zaplanowana tak, aby budynek funkcjonował w pełnej symbiozie z otaczającą go naturą. Dzięki pomysłowemu ukształtowaniu bryły budynku we wzór litery „V’  apartamenty zyskały nie tylko dobre doświetlenie ale też widok na porośnięte lasem wzgórze, sąsiadujące z działką.

Wyjątkowości Leśnej Sonacie nadaje kaskadowe ułożenie poziomów, które pozwoliło na zaplanowanie przestronnych, ozdobionych roślinnością tarasów (nawet do 63 m kw.). Do pozostałych mieszkań przynależą loggie lub wygrodzone zielenią ogrody o powierzchni sięgającej 83 m kw.

Wrażenie robi także punkt widokowy na dachu – z zaplanowanego do wspólnego użytku tarasu mieszkańcy będą mogli podziwiać okolicę. A ta ma do zaoferowania wiele. Wystarczy krótki spacer malowniczą ścieżką, która rozpoczyna bieg tuż przy osiedlu, aby dotrzeć do słynnej Opery Leśnej. W kilka minut rowerem dojedziemy też m.in. do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz do urokliwej, sopockiej plaży.

Wnętrza Leśnej Sonaty utrzymane są w eleganckiej, ciepłej stylistyce, a unikatowości nadają im grafiki nawiązujące do charakteru okolicy, które przygotowała na zlecenie dewelopera jedna z czołowych polskich ilustratorek.

Wśród licznych udogodnień Cordia planuje między innymi tzw. „klub mieszkańca” –   miejsce relaksu i spotkań towarzyskich (m.in. z telewizorem, dużymi stołami, siedziskami, aneksem kuchennym oraz atrakcje dla dzieci). Nie zabraknie także takich podstaw komfortowego życia jak: windy, monitoring, portiernia, wózkownia, stojaki rowerowe i rowerownie oraz plac zabaw. Na terenie zaplanowano także dziesiątki nowych nasadzeń w tym okazy klonów, jesionów, lip i brzóz.

Właśnie ruszyła przedsprzedaż. Na stronie Leśnej Sonaty dostępne są apartamenty o wielkośći od 32 do 131 m kw. Poza Sopotem deweloper buduje także w Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku, gdzie właśnie trwa sprzedaż dwuetapowego osiedla Villa Jaśkowa Dolina we Wrzeszczu.

Czytaj też: Sopot | Mieszkanie | Minimalizm | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

źródło: deweloper CORDIA