Sprytne sofy od polskiej marki Miuform. Zmienisz je tak, jak chcesz

Agnieszka Możdżer i Dawid Kalemba, twórcy marki Miuform znaleźli sposób, jak stworzyć wygodne sofy, które są funkcjonalne i dobrze wyglądają. Ich sofy potrafią się zmieniać, niczym kameleon. Oparcia można wyciągać, zmieniać ich położenie i dostosowywać do własnych potrzeb.

Wszystkie produkty marki Miuform powstają w Polsce. W Miuform nie używa się styropianu, stosuje się folie pochodzące z recyklingu, już na etapie procesu projektowego brany jest pod uwagę ekologiczny transport, a optymalizacja wymiarów ma na celu efektywniejsze magazynowanie – wóz transportowy może przewieźć więcej sof, bo te poskładane są jak klocki.

W 2019 r. miała premierę kolekcja Miu Magic – zaprojektowana przez Agnieszkę Możdżer. To modułowy zestaw siedzisk o geometrycznych formach z innowacyjnym systemem oparć, które można samodzielnie zestawiać w dowolnych konfiguracjach: sofa, narożniki, fotel czy miejsce do spania. Te elementy pozwolą zaaranżować strefę do wypoczynku, spotkań z przyjaciółmi, zabawy z dziećmi lub domowego kina. Kolejną funkcjonalną cechą kolekcji jest wymienny system pokrowców na wszystkich elementach mebli (można je prać w pralce!). Zmiana kolorów oparć i siedzisk oraz ich różnorodne kombinacje dają możliwość błyskawicznych metamorfoz przestrzeni. I tutaj pojawia się kolejny szalenie ważny aspekt – projektantce udało się umieścić pojemną skrzynię w siedzisku, tworząc w ten sposób cenne miejsce do przechowywania idealne do mieszkań o niewielkiej powierzchni.

Zależy nam, żeby kolekcja służyła jak najdłużej i można było ją samodzielnie modyfikować poprzez szybką i dowolną aranżację elementów lub nawet pokrowców. Chcemy, by MIU MAGIC mógł być wykorzystywany do wielu pomieszczeń, a użytkownicy, w zależności od bieżących potrzeb, mogli wymieniać jedynie poszczególne elementy systemu – mówi projektantka Agnieszka Możdżer

Założeniem produktu jest przede wszystkim prosta forma przy jednoczesnej możliwości licznych jej modyfikacji. To właśnie „zabawa formą” jest jednym z wyróżników MIU MAGIC. Nie jest to kolejny mebel, na który składa się kilka elementów, jest to wielofunkcyjność rozumiana w nowej skali. 


Modułowość, jaką proponujemy w systemie MIU MAGIC to także koncept podążający za życiem dzisiejszego nomada. Kompaktowy, ergonomiczny mebel mieści się w klasycznym kombi, co jest znacznym ułatwieniem w trakcie przeprowadzki. Kolejną wartością jest zastosowana przez nas tkanina, łatwa do utrzymania w czystości. Po ściągnięciu pokrowca można go też wygodnie wyprać, nawet w pralce – wspomina Agnieszka Możdżer. 

Projektantka spędziła trzy miesiące, aby znaleźć odpowiednią tkaninę. Brzmi to wprawdzie skomplikowanie, ale do produkcji wykorzystano specjalistyczne nici “Stain free technology”.

Miu Magic, mimo swojej pozornej prostoty, jest produktem dogłębnie przemyślanym. Kolekcji MIU MAGIC został w tym roku przyznany znak jakości Must Have (plebiscyt organizowany przez Łódź Design Festival).

Czytaj więcej: Meble | Tkanina | Wnętrza | Mieszkanie

źródło: materiały prasowe Miuform