Stań się częścią historii opowiadanej przez ASUS projektując logo #CreateAsUs

ASUS od ponad 5 lat organizując konkurs #CreateAsUs konsekwentnie buduje pozycję ambasadora młodych talentów w dziedzinie grafiki i ilustracji. Z każdą kolejną edycją odkrywamy jeszcze więcej świeżego spojrzenia na innowacyjne połączenie sztuki i technologii, przede wszystkim jednak dajemy szansę twórcom stawiających pierwsze kroki w świecie profesjonalnego designu, do tego aby mogli zaistnieć w świadomości szerszej publiczności i oprzeć przyszłą karierę na swojej pasji.

Logotyp motywem przewodnim 15 edycji konkursu #CreateAsUs

25 listopada wystartowała jubileuszowa – 15 edycja konkursu #CreateAsUs. Po nawiązaniu do pandemicznych zmian w otaczającej nas rzeczywistości z 2020 roku,  ZENOLOGICZNEJ DZIESIĄTCE, symbolu 10 lat obecności laptopa ZenBook na rynku, będącej motywem przewodnim wiosennej edycji zmagań, przyszedł czas na kolejny symbol- LOGO.

Bez wątpienia logo to jeden z najbardziej kluczowych elementów wizualnej tożsamości marki. KAŻDEJ MARKI. Historia pokazuje, że nierzadko potrafi pomóc jej osiągnąć szczyt popularności, rozpala wyobraźnię fanów oraz staje się elementem nierozerwalnie z nią związanym i identyfikowanym.

ASUS to pionier w dziedzinie światowej technologii, a organizowany przez polski oddział marki konkurs #CreateAsU na przestrzeni ostatnich 5 lat ugruntował swoją pozycję ambasadora młodych twórców oraz propagatora łączenia designu i technologii, także stając się marką samą w sobie.

Obraz, który potrafi przemówić. Szukamy osoby, której projekt logo #CreateAsUs najlepiej wydobędzie przekaz naszego konkursu

Spoglądasz na logo i… czujesz na jakich falach odbiera marka, która za nim stoi. Właśnie dlatego pragniemy aby LOGO #CreateAsUs było dokładnie takie jak idea naszego konkursu. Odkrywcze, nietuzinkowe, a przede wszystkim stworzone przez osobę, która czuje DNA marki ASUS. Oddając jego stworzenie młodym mamy nadzieję na ujrzenie projektów NIEZWYKŁYCH w każdym możliwym aspekcie.


Motyw przewodni 15 edycji konkursu  to szansa dla każdego pasjonata grafiki i typografii- zaistnienia w dosyć hermetycznym świecie, zdobycia uznania oraz ugruntowanie swojej ścieżki kariery już na samym jej początku. Co istotne dla teamu ASUS, jest to również możliwość bycia częścią fantastycznego projektu jakim jest konkurs #CreateAsUs oraz elementem technologicznej historii, poprzez którą od 1989 roku ASUS zmienia świat.

#CrateAsUs to więcej niż konkurs, to pole dla inspirującego dialogu z bardziej doświadczonymi twórcami

Uczestnicy i obserwatorzy kolejnych edycji #CreateAsUs wiedzą, że projekt ASUS to nie tylko konkurs. Warsztaty, spotkania z Ambasadorami, wsparcie mentorskie i technologiczne to działania, które przez cały okres trwania 15 edycji konkursu towarzyszą jego uczestnikom. Nasi Ambasadorzy przed laty sami byli laureatami #CreateAsUs dlatego dziś, mogą stanowić najlepszy przykład dla uczestników, pokazując, że konkurs, w którym biorą udział, naprawdę pomaga otworzyć drzwi kariery.

O wsparcie mentorskie dla uczestników konkursu zadbają AMBASADORZY #CreateAsUs, wśród których zagoszczą:

  • Martyna Wędzicka, absolwentka gdańskiej ASP, Art Directorka, Graphic Designerka i  twórczyni  #positivedesignclub.
  • Patryk Hardziej, multidyscyplinarny ilustrator, projektant grafik założyciel kursów Sztuka Projektowaniai Fundacji Karola Śliwki, a także pomysłodawca i kurator Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych.
  • Mateusz Machalski, zajmujący się na co dzień projektowaniem identyfikacji wizualnych oraz krojów pisma. Mateusz jest autor m.in. identyfikacji wizualnej Nagrody Solidarności im. Lecha Wałęsy.
  • Bartek Bojarczuk ILL.Cat, specjalizuje się w grafice projektowej, typografii, brandingu oraz  plakacie. Bartek jest także właścicielem autorskiego studia projektowego ILLCAT.

 Wybór projektu logotypu, z którym związana będzie marka to przedsięwzięcie niesamowicie wymagające, dlatego w tym roku jeszcze bardziej niż dotychczas liczymy na doświadczenie jurorów. Prace zgłoszone w ramach 15 edycji konkursu #CreateAsUs oceniać będą oceniać osoby, od lat zawodowo związane z typografią, nowymi technologiami, designem oraz tworzeniem logotypów dla najbardziej znanych polskich i światowych brandów.

Adam Żelazko (Brand Development Manager w ASUS Polska. Ukończył WSISiZ na kierunkach informatyki [komputerowe wspomaganie grafiki] oraz zarządzania.) Mimo ogromnego uczucia, jakim od zawsze darzy pracę z 3D Studio, karierę grafika zamienił w zdobywanie szczytów komunikacji marketingowej. Adam to także współtwórca projektu #CreateAsUs, fan nowych technologii oraz fotografii.

Łukasz Skorupski (Dyrektor kreatywny Uniwersytetu SWPS). Projektant, grafik i strateg z wieloletnim doświadczeniem, od 2008 roku związany z SWPS, gdzie zajmuje stanowisko lider zespołu odpowiedzialnego za wizualny i UX-owy aspekt komunikacji uczelni. Łukasz odpowiada także za stworzenie nowego Systemu Identyfikacji Wizualnej SWPS oraz jest częstym gościem podcastu Strefa Designu.

Oskar Podolski OESU, projektant graficzny, designer, dyrektor artystyczny, projektant fontów, logotypów, okładek płyt- człowiek, którego wszystkim, którzy znają polską branżę kreatywną absolutnie nie trzeba przedstawiać. Znakiem rozpoznawczym Oskara jest czerń i biel, zaś przez wielu uważany jest za jednego z najlepszych polskich specjalistów od liter.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 22.12.2021 o godz. 23:59. Wszystkie prace zostaną przedstawione jurorom, którzy podczas obrad wyłonią zwycięski projekt 15 edycji konkursu #CreateAsUs. Jego autor zostanie nagrodzony laptopem ZenBook Pro Duo 15 OLED (lub jego równowartością). Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się  na  http://createasus.pl.

Czytaj też: Technologia | Ciekawostki | Identyfikacja wizualna | whiteMAD na Instagramie

 

 

 

źródło: materiały prasowe ASUS