Stare bloki w Gdyni zyskały nowe murale [ZDJĘCIA]

Murale powstały z inicjatywy stowarzyszenia Traffic Design. Bloki przy ulicy Bohaterów Starówki Warszawskiej w Gdyni zyskały minimalistyczną ozdobę, która oprócz walorów estetycznych pełni też funkcję informacyjną.

Nowe murale powstały na blokach na Płycie Redłowskiej, przy ulicy Bohaterów Starówki Warszawskiej w Gdyni. Nim udało się je wymalować, członkowie stowarzyszenia Traffic Design rozmawiali z mieszkańcami, którym pokazali koncepcję muralu.

Murale wyróżniają minimalistyczne, geometryczne kształty. Zaprojektowane zostały przez Jacka Wielebskiego. Projektant postawił na proste kształty oraz elementy typografii, dzięki którym łatwiej znaleźć właściwy blok. Z pozoru identyczne budynki oznaczone zostały cyframi 10 oraz 12.

Znamy to wszyscy: koślawe litery układające się w nazwę ulicy, mnogość krojów pisma na jednej elewacji, kreatywne dzielenie wyrazów, czasem wręcz z błędami ortograficznymi. Naszym najnowszym projektem chcieliśmy pokazać, że oznaczenie adresu i numeru na ślepej ścianie może, poza wymiarem funkcjonalnym, stanowić dekorację bloku – czytamy na stronie stowarzyszenia Traffic Design.


Realizacja nowych murali była możliwa dzięki finansowaniu z budżetu miasta Gdyni, a także współpracy Traffic Design z producentem farb Flügger oraz Robotniczą Spółdzielnią Mieszkaniową im. Komuny Paryskiej w Gdyni.

Stare bloki na Płycie Redłowskiej w Gdyni to tylko jeden z przykładów, w jaki sposób Traffic Design zmienia oblicze miasta. O innych realizacjach stowarzyszenia przeczytacie w naszych artykułach klikając TUTAJ.

fot. Rafał Kołsut, źródło: Traffic Design, zdjęcia przed malowaniem: Agnieszka Okrzeja Marketing Wnętrz

Czytaj też: Murale | Gdynia | Ciekawostki | Sztuka | Elewacja | whiteMAD na Instagramie