Styl Japandi

Styl Japandi we wnętrzu nieopodal Gdyni. Tu Skandynawia spotyka się z Japonią

Skandynawska prostota i japońska harmonia to cechy tworzące styl Japandi styl w którym utrzymany jest nasz najnowszy projekt. Przestrzeń, światło, naturalne materiały i dobry design to elementy, które budują klimat tych wnętrz. Nie jest to nasz pierwszy projekt dla tych Inwestorów – po kilku wspólnych realizacjach rozumiemy w pełni Ich upodobania – przy tej projekcie obdarzyli nas absolutnym zaufaniem.

W otwartej przestrzeni parteru znajduje się kuchnia z dużą wyspą przystosowaną do wspólnego rodzinnego gotowania, wysoka zabudowa spiżarki wizualnie zamknięta w monolitczną bryłę dzięki zastosowaniu lameli na suficie, strefa jadalniana ze szczegółowo zaprojektowanym stołem z ciesielskimi łączeniami, lekkimi lampami Formakami JH5 i JH3 oraz krzesłami Tamo Elipsa nawiązującymi formą do stylistyki japońskiej. W salonie zaprojektowano dużo miejsca do wypoczywania z widokiem na zieleń ogrodu, na tle betonowej ściany znalazła się tu sofa modułowa od BoConcept i dizajnerski teakowy fotel. Kompletu dopełniają stoliki kawowe Tamo Neo, oświetlenie dekoracyjne Flos OK i spektakularna stożkowa lampa Wastberg XL.  

„Oprócz strefy dziennej przedstawiamy też część strefy nocnej – znajdującą się na parterze część sypialni master. Dla przełamania wertykalnego kierunku drewnianych lameli za pięknym tapicerowanym łóżkiem od Nobonobo wykorzystałyśmy piękną tapetę Flutti marki Glamora. Zwróćcie uwagę na jej złote zdobienia – mi kojarzą się one z ławicą małych rybek wśród fal spokojnego oceanu.” – mówi Marta Jemioł, członek zespołu projektowego.


Zen – tak jednym słowem można opisać tę przestrzeń. Przez ukryte drzwi przenosimy się do łazienki master – tutaj również królują naturalne materiały. Do tego akcesoria w czarnym wykończeniu dla dodania wnętrzu charakteru. Prysznic w czarnej wnęce wykończonej łupkiem ma przywodzić na myśl egzotyczną kąpiel pod wodospadem. Łaczymy tu elegancję ze stylem SPA.

Prezentujemy jeszcze jedno pomieszczenie – łazienkę gościnną, w której „efekt wow” uzyskano dzięki dużej, podkreślonej pionami światła tafli lustra, na której zamontowano dużą, wykonaną w kamieniu umywalkę. Obok znajduje się oddzielony drewnianą ścianką prysznic. Meble i dodatki, wykorzystane we wnętru znajdziecie w sklepie whiteMAD: www.sklep.whitemad.pl

O architektach:
P2 Pikiel & Piltz to  wrzeszczańska pracownia projektowa, która powstała w wyniku połączenia sił dwóch projektantek, od lat obecnych na trójmiejskim rynku – Agaty Piltz i Zuzy Pikiel. Współpraca ta pomaga nam robić jeszcze lepiej to, co kochamy – projektować wnętrza. Projektami Naszych klientów zajmujemy „od A do Z” – aranżujemy przestrzeń, tworzymy szczegółową dokumentację techniczną, współpracujemy z ekipami budowlanymi i prowadzimy nadzory inwestorskie nad naszymi realizacjami.

Czytaj też: Wnętrza | Architektura | Gdynia | Polska | Styl skandynawski

 

źródło: P2 Pikiel & Piltz / Styl Japandi we wnętrzu w Gdyni. Tu Skandynawia spotyka się z Japonią
Lokalizacja: Koleczkowo koło Gdyni
Metraż: 280mkw
Projekt 2020, realizacja 2021

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły