Subtle Sins. Polska marka w duchu zrównoważonej mody

Subtle Sins to marka specjalizująca się w wysokogatunkowej odzieży oraz akcesoriach wykonanych w duchu mody zrównoważonej m.in. metodą recyclingu. Subtle sins, jak nazwa wskazuje, łączą w sobie delikatność tkaniny o uniwersalnych kolorach, z mocnymi formami i mrocznymi wzorami.

Ubrania szyte są w całości w Polsce, w lokalnych pracowniach krawieckich z największą dbałością o jakość wykonania. Kolekcje powstają w limitowanych seriach lub tylko na zamówienie. Projektantka w swoich działaniach dąży także do transparentności, omawiając co składa się na cenę każdego produktu. Ubrania i dodatki projektowane są w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać materiał i zapobiec wytwarzaniu zbędnych odpadów. Zakupione rzeczy pakowane są w niezadrukowane tekturowe pudełka, aby można było je powtórnie wykorzystać.

Założycielką i projektantką Subtle Sins jest Daria Krawczyk, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim i Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. W szczególności interesuje się historyzmem w modzie kobiecej XIX wieku oraz średniowieczną ikonografią. Wykształcenie w tym kierunku pozwala projektantce na świadome transkrypcje wzorów z epok dawnych i wykorzystywanie ich w swoich twórczych działaniach. Te eklektyczne nawiązania możemy obserwować w pierwszej kolekcji. „Wierzę, że świadome podejście do mody to jedna z dróg troski o naszą planetę” – dodaje Daria.

Chcesz poznać więcej modowych inspiracji? Kliknij tutaj