Świąteczne Targi designu WZORY tym razem online! [TOP 10 gadżetów]

Rzeczy z duszą – to ten typ przedmiotów, które po latach, mają swoje specjalne miejsce we wspomnieniach. Nieraz przechodzą z pokolenia na pokolenie, łącząc to co było, z tym co dopiero będzie, a codzienność, którą przeżywamy już teraz, czynią wyjątkową. Targi designu WZORY właśnie wystartowały!

Dla organizatorów świątecznych targów Wzory, które w tym zaskakującym roku odbędą się w trybie online, dusza ukryta w przedmiocie to podstawowe kryterium podczas kompletowania listy “wzorowych” wystawców. Sposoby na odkrywanie tych najbardziej intrygujących zostawili dla siebie, w zamian za to zdradzili swoje top 10 spośród długiej listy projektantów zaproszonych do tegorocznej edycji.

1. Ceramika Balena powstaje w Poznaniu pod czujnym okiem Kasi Bakuły-Drożek. Kamionkowe naczynia użytkowe wykonane w 100 proc. ręcznie przyjmują barwy bliskie naturze – błękity, zielenie, szarości oraz biele, to te, które pojawiają się najczęściej i są gotowe umilić Wam codzienność. Więcej TUTAJ.


2. Bardach Store – miejsce, które wciąga i każe wracać. Wyselekcjonowane produkty z oferty zaprzyjaźnionych marek, dzięki którym wnętrza stają się tymi, o których zawsze marzyliśmy, to ich specjalność. Więcej TUTAJ.

3. Bimbi Deco – ręcznie tkane kilimy utkane z surowej wełny pochodzącej z polskich gór z Koniakowa, to efekt pracy artystów z małej warszawskiej pracowni tkackiej, dla których pasja tworzenia rzeczy unikatowych i fascynacja tradycyjnymi, rzemieślniczymi metodami produkcji stała się sposobem na życie. Więcej TUTAJ.

4. Emanui – technologiczny rodzynek i innowator w ułatwianiu codzienności. Pod szyldem tej marki powstają przenośne sterylizatory kubeczka menstruacyjnego. To ten typ produktu, po użyciu którego zastanawiasz się, jak mogłaś wcześniej bez niego żyć. Więcej TUTAJ.

5. Glowacka.studio należy do absolwentki ASP w Warszawie Katarzyny Głowackiej, która jak sama mówi, w ostatnim czasie skupiła się na tworzeniu kolaży oraz abstrakcyjnych obrazów graficznych, pozostając jednocześnie wierna fotografii analogowej, w której jej uwagę skupiają emocje ludzi i sposób ich komunikowania. Intrygujące, prawda? Więcej TUTAJ.

6. Krasnoludy znad Wisły to efekt pasji do pracy niespiesznej, rzemieślniczej i dokładnej. Takiej, której Zuza, właścicielka marki, oddaje serce. Wystarczy jeden rzut oka na ten miniaturowy świat, by upewnić się, że to najlepszy z możliwych prezentów dla milusińskich. Więcej TUTAJ.

7. Świece od Moments Home Scents biorą swój początek w małej manufakturze pod Kępnem. To tam każda świeca jest rozlewana ręcznie do szkła przy użyciu wegańskiego wosku oraz wysokiej jakości kompozycji zapachowych. Później wystarczy już tylko iskra, by uwolnić zapach i zapisać w pamięci najpiękniejsze chwile. Więcej TUTAJ.

8. Prace Odbicia Natury powstają przy użyciu techniki zwanej cyjanotypią. Jak pisze autorka: Na wstępie trochę pracy z chemią – przygotowuję roztwory światłoczułe, którymi później, w miejscu bez dostępu światła słonecznego, pokrywam materiał, by następnie zostawić go do wyschnięcia. Na tak przygotowanym podłożu układam kompozycję z wcześniej zebranych roślin i/lub przygotowanych negatywów zdjęć, grafik, starych rycin lub szkiców. Gotowe kompozycje wystawiam na działanie promieni słonecznych (wiosną i latem) lub lampy uv (jesienią i zimą). Naświetlone poddaję procesowi płukania oraz suszenia, a potem już końcowa praca z oprawą. Magia prosto z natury. Więcej TUTAJ.9. Poduszki marki Śpij dobrze – powstają w wiejskiej pracowni, gdzie z myślą o zdrowym śnie klientów wypełniane są łuską gryczaną, orkiszową lub płaskurkową z ekologicznych upraw w Górach Izerskich oraz powlekane lnem z zabytkowej, karkonoskiej fabryki. Brzmi jak sen? Na szczęście wszystko to jest dostępne na jawie. Więcej TUTAJ.

10. U podstaw plakatów powstających pod szyldem Studia Stonka leży zamiłowania do plansz wiszących na ścianach sal, w których odbywały się lekcje przyrody i tęsknota za czasami, kiedy przedmioty były tworzone ze starannością i troską o detale. Jak widać na załączonym obrazku – przenoszenie z przeszłości do teraźniejszości tego co najlepsze opanowali do perfekcji. Więcej TUTAJ. Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia.

Projekty wszystkich wymienionych twórców będą dostępne od 1. do 13. grudnia na platformie www.wzory.design. To dobry moment, by wybrać swoich faworytów i sprawić za ich pomocą radość najbliższym. Warto również zerknąć na harmonogram pozostałych wydarzeń, które odbędą się w ramach świątecznych Wzorów – warsztaty tapicerskie, czy te z automasażu twarzy to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

 

Czytaj więcej: Wydarzenia | Sztuka | Polscy projektanci | Ceramika | Opakowania | Naczynia

źródło: Targi designu WZORY (www.wzorytargi.pl)