Szachowy Ogród Krakowian

Szachowy Ogród Krakowian. W Krakowie powstanie park ze stołami do szachów!

Szachowy Ogród Krakowian powstanie przy ulicy Wacława Popławskiego 17 na Prokocimiu. Kształt parku, jego mała architektura, a także sama nazwa nawiązują do głównej funkcji, jaką jest miejsce spotkań, umożliwiające grę w szachy w otoczeniu zieleni. 

Szachowy Ogród Krakowian będzie miejscem wypoczynku i rekreacji w otoczeniu zieleni dla okolicznych mieszkańców oraz uczniów i pracowników pobliskiej szkoły podstawowej. Wymieniona zostanie istniejąca nawierzchnia, pojawią się: pergole, huśtawko-ławki, hamak, stoliki szachowe, liczne ławki i siedziska, oraz stojaki rowerowe. Powierzchnia nowego parku będzie wykonana z białych i czarnych płyt, które w połączeniu z sześciennymi i prostopadłościennymi donicami i elementami dekoracyjnymi tworzyć będą imitację planszy do gry w szachy.

Istniejąca zieleń wysoka zostanie uzupełniona w dekoracyjne gatunki drzew, oraz kwitnące krzewy. Rabaty na planie kwadratów – w nawierzchni i donicach – obfitować będą w gatunki bylin, miedzy innymi: w jeżówkę purpurową, zawilca gajowego i ostróżkę; oraz w rośliny cebulowe, takie jak: czosnek ozdobny i kwitnący na niebiesko kosaciec syberyjski.

“Istniejąca zieleń wysoka zostanie uzupełniona w dekoracyjne gatunki drzew, oraz kwitnące krzewy. Rabaty na planie kwadratów – w nawierzchni i donicach – obfitować będą w gatunki bylin, miedzy innymi: w jeżówkę purpurową, zawilca gajowego i ostróżkę; oraz w rośliny cebulowe, takie jak: czosnek ozdobny i kwitnący na niebiesko kosaciec syberyjski” – czytamy we wpisie Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie (link do wpisu)

źródło: UM Kraków (https://www.krakow.pl) / Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie (https://zzm.krakow.pl)

Elegancja Szachów w Twoim Wnętrzu jest możliwa. Polski producent szachów pionowych chce zwojować światowe rynki jakością i designem.

Materiał reklamowy 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Place, Skwery, Parki  | Ekologia | Kraków | Łąki kwietne  | Renowacja

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły