Stara Odra Residence: tak się mieszka we Wrocławiu!

Szklane domy to już nie tylko literackie marzenie. Architekci z wrocławskiego biura projektowego AP Szczepaniak zaprojektowali nową inwestycję – Stara Odra Residence II, która jest kontynuacją pierwszego etapu osiedla Stara Odra Residence.

Znany z literatury motyw szklanych domów znalazł odzwierciedlenie w projekcie AP Szczepaniak. Stara Odra Residence to dwa funkcjonalne siedmiopiętrowe budynki mieszkalne. Ich nowoczesna architektura naturalnie wkomponowuje się w przestrzeń, podkreślając charakter okolicy.

– Niestandardowe podejście do projektu poprzez zastosowanie gry światła – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pierwszego z dwóch budynków – nadaje obiektowi unikalny, indywidualny wyraz. Dzięki odbiciu i załamaniu promieni słonecznych przechodzących przez specjalnie zaprojektowane przeszklenie (świetlik dachowy) przykrywające wewnętrzne atrium, które przechodzi przez wszystkie kondygnacje, z centralnie usytuowanymi panoramicznymi szklanymi windami, udało się rozświetlić strefę komunikacji pionowej. Na zewnątrz, dzięki zastosowaniu częściowo przeziernych przeszkleń (przeszklenia mają nadruk), które są niczym druga skóra na podstawowej klinkierowej elewacji, nadaliśmy bryle lekkości i delikatności. Wszystko to sprawia, że odbiór obiektu jest inny w zależności od pory dnia i kierunku patrzenia na budynek – tłumaczy Agnieszka Szczepaniak z biura projektowego AP Szczepaniak. – Podobny zabieg zastosowaliśmy w projekcie drugiego budynku.

Osiedle Stara Odra Residence realizowane jest dwuetapowo. W obiekcie powstanie 179 mieszkań o zróżnicowanym metrażu i układzie pokoi. Wszystkie apartamenty zostały wyposażone w balkony, a do wybranych dodatkowo przynależeć będą przestronne tarasy. – Inwestycje zostały wzbogacone o zielony dach oddany do użytku mieszkańców. Rozpościera się stamtąd piękny widok na okolicę i malownicze dorzecze Starej Odry – dodaje Szczepaniak.

Stara Odra Residence usytuowana jest w zacisznym miejscu Wrocławia. W pobliżu osiedla znajdują się m.in.: park im. Marii Dąbrowskiej, park im. Jana Kasprowicza, co dodatkowo podnosi wartość obiektów.

zdjęcia i wizualizacje: materiały prasowe