Szklane słomki

Szklane słomki dla fanów dizajnu. Alternatywa dla jednorazówek! 

Szklane słomki to świetna alternatywa dla  jednorazowych, plastikowych odpowiedników, które po jednym użyciu trafiają do śmietnika. W szczególności, gdy wyglądają tak dobrze jak propozycja od projektanta z pracowni LAYER Benjamina Huberta. 

Jednorazowe plastikowe słomki to jedna z największych zmór naszych czasów. Każdego roku miliardy plastikowych słonek trafiają zarówno na wysypiska śmieci, jak i do rzek, mórz i ocanów, gdzie stanowią spore zagrożenie dla żyjących w wodzie zwierząt. Alternatywą mogą być szklane słomki od pracowni LAYER, które zaprojektował Benjamin Hubert.

Szklane słomki od LAYER wykonane zostały z grubego, formowanego ręcznie szkła, dzięki czemu są nie tylko praktyczne, ale również wytrzymałe. Dodatkową zaletą jest fakt, że słomki zaprojektowane przez Huberta są wyjątkowo eleganckie, a po użyciu wystarczy je sparzyć wrzątkiem, lub umyć w zmywarce i odłożyć do specjalnie zaprojektowanego słoika, w którym wyglądają jak subtelna ozdoba kuchni. Warto również dodać, że szkło wykorzystane do stworzenia zarówno słomek, jak i słoika w pełni pochodzi z recyklingu. Gumowa podstawka, na której odkłada się czyste słomki również powstała dzięki odzyskanym materiałom.

Projektant dodaje również, że stworzone przez niego słomki są lepsze niż ich metalowe odpowiedniki, bowiem nie zmieniają smaku napoju. Wygrywają również z papierowymi odpowiednikami, które podczas picia ciepłych napoi szybko się rozmiękczają, co obniża komfort korzystania z nich. Słomki powstały dzięki współpracy projektanta Benjamina Huberta z pracowni LAYER z magazynem Surface.

Interesują Cię tematy związane z ekologią? Kliknij TUTAJ! 

 

źródło: design-milk.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły