Szósty numer magazynu WhiteMAD otwieramy edytorialem Four Piece Suit, który przygotowała Sandra Magdalena Dąbrowska. Projektantka i fotografka zainspirowała się więziennymi uniformami i udowodniła, że moda nie musi tylko ubierać, że może nieść ze sobą wiele innych wartości.

Naszą ekspertką ze świata mody została Kasia Sokołowska. Spotkaliśmy się z nią w Samym Centrum Wszechświata w Warszawie. Rozmawialiśmy między innymi o polskiej modzie, kanonie piękna, podróżowaniu i architekturze.

Wywołana do tablicy „Architektura” to kolejny dział. Odwiedzamy butik w Krakowie i dom jednorodzinny pod Warszawą. Zaglądamy też do wnętrza domu w Rokietnicy pod Poznaniem, który ma blisko 100 m kw. – mieszka w nim czteroosobowa rodzina. O szybsze bicie serca przyprawiły nas projekty Adama Spychały. Młody architekt zaprojektował serię jednorodzinnych domów, które powstały z inspiracji brutalizmem. Dla spragnionych podróży mamy coś nieoczywistego. Michał Szymko zabierze was do Mińska. Stolica Białorusi okazała się zaskakująco czystym i uporządkowanym miastem.

W dziale „Design” przeczytacie o projekcie OK-LARY. Paweł Dworczyk stworzył akcesoria, które przyciągają. I to dosłownie! Jego okulary można dostosowywać do własnych potrzeb. Paweł wykorzystał magnetyczne mocowanie – do uniwersalnej ramki wystarczy przyczepić wybrane moduły, by stworzyć unikalny gadżet. Małych przedmiotów znajdziecie tutaj dużo więcej!

Na sam koniec dział „Portfolio”, w którym jak zwykle prezentujemy projekty młodych i szalenie zdolnych twórców. Zwróćcie uwagę na genialne kolaże Małgorzaty Pawlak. Ten, który możecie zobaczyć powyżej, Małgorzata przygotowała specjalnie dla nas. Przyjemnej lektury!

MAGAZYN MOŻECIE KUPIC KLIKAJĄC TUTAJ! 

Opublikowany przez whiteMAD Sobota, 13 października 2018