will pod Moskwą

Gigantyczna willa pod Moskwą. Tak mieszkają bogaci Rosjanie.

Budynek zaprojektował architekt J. Mayer H. Willa znajduje się w centralnej Rosji nad  brzegiem rzeki Moskwa.

Rzadko opisujemy taki okazałe wille. Rezydencja rosyjskiej rodziny położona jest na wsi nad rzeką Moskwą. Budynek został zaprojektowany tak, aby zielony dach łączył się z gruntem, przez co wizualnie był spójny z otoczeniem. Projektant podzielił piętra na poszczególne warstwy, których nieregularny kształt przywodzi na myśl rozstrzeloną gwiazdę.

Willa pod Moskwą umożliwia bliski kontakt z naturą. Na każdym piętrze okna zostały mocno przeszklone. Dom ma ogromne tarasy, które otaczają cały obiekt. Zakrzywienia płaszczyzn umożliwiają przechodzenie między wnętrzem, a ogrodem. Dodatkowo w budynku znajduje się basen oraz ścianka wspinaczkowa.

Zieleń umieszczona na dachu pełni nie tylko estetyczną funkcję. Dzięki warstwie ziemi w środku dłużej utrzymuje się przyjemny chłód w upalne dni.


Część prywatna mieszkańców znalazła się w centralnej części budynku. Ich dokładna lokalizacja i wygląd pozostaje tajemnicą właścicieli. Architekci mogli udostępniać jedynie zdjęcia z zewnątrz. Wiemy jednak, że sypialnie na wyższych piętrach mają bezpośredni dostęp do ogrodu przez przypominające rampę zielone dachy. 

Czytaj też: Architektura | Rosja | Dom jednorodzinny | Ciekawostki

fot. Ilya Ivanov, źródło: jmayerh.de

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły