Takich opakowań na żywność jeszcze nie widzieliście. Są piękne!

Za tymi kolorowymi i innowacyjnymi opakowaniami stoi szwedzkie biuro projektowe Meet Tomorrow Machine.

Szwedzi zauważyli, że opakowania na żywność od wielu lat wyglądają podobnie. Jedyne zmiany, jakie zaobserwowali to lekka modyfikacja kształtu opakowań (na przykład butelek) oraz nowe grafiki na etykietach. Projektanci zaproponowali zupełnie nowy sposób przechowywania żywności. Część z ich propozycji może wydawać się abstrakcyjna, jednak to tylko złudzenie. Projekt każdego opakowania został dokładnie przemyślany.


Wśród pojemników ciekawie wygląda ten przeznaczony na oliwę. Z zewnątrz przypomina szklaną kulę, którą należy rozbić, aby wylać zawartość. Obawy o rozbite szkło? Uspokajamy, że to tylko złudzenie. Pojemnik na oliwę wykonany został ze skarmelizowanego cukru, dlatego jest całkowicie jadalny!

Spodobał nam się także pojemnik na ryż. Ten mały niebieski stożek wykonano z wosku pszczelego. Poddany odpowiedniej obróbce wosk (opakowanie) można rozdzierać jednym ruchem. Przypomina to trochę obieranie owoców. Wśród tych innowacyjnych opakowań jest także pojemnik do podgrzewania żywności. Kiedy umieszcza się go w piekarniku, ten potrafi pięknie i harmonijnie się otworzyć sygnalizując w ten sposób, że potrawa jest już gotowa. Zobaczcie sami na poniższym wideo.