Targi Designu WZORY 2021. TOP 10 wystawców, których z całego serca polecamy!

Targi Designu WZORY wracają do swojej kultowej lokalizacji w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie! Świąteczna odsłona święta polskiego designu jak co roku przyciągnie najlepszych projektantów i rzemieślników z całej Polski. Oto lista 10 najlepszych wystawców WZORÓW, o których z pewnością nie możecie zapomnieć spacerując pomiędzy stoiskami:

Pangzi Ceramics. Ręcznie rzeźbiona w porcelanie sukienka pulchnej dziewczyny siedzącej przed wiejską chatą, z kurą pod pachą? A może dynamiczna filiżanka, której zdobienie wychodzi z formy i przechodzi w uchwyt, odwzorowujący wzór powstały na skutek gestu chlapnięcia farbą? To przykłady intrygujących projektów Karoliny Krawczyk, właścicielki marki Pangzi Ceramics, pod szyldem której powstają porcelanowe bibeloty i przedmioty codziennego użytku, zachwycające swoją formą i dbałością o detale.

——————————————————————

Kulibaba. Świece z wosku rzepakowego z olejkami eterycznymi – brzmi jak coś co widzieliście już wielokrotnie? Bez obaw! Wystarczy jeden rzut oka na niespotykaną formę każdej świecy i jej fakturę, aby wiedzieć, że to unikatowy produkt.

——————————————————————

Studio Stecka. Uwierzycie, gdy napiszemy, że Magda – właścicielka marki Studio Stecka i absolwentka wzornictwa przemysłowego DRUKUJE ceramiczne przedmioty? Jest to druk 3D, który w połączeniu z zamiłowaniem do geometrycznych form daje zachwycające efekty. Filiżanki, kubki, talerzyki, miski – w ofercie Studia Stecko znajdziecie wszystko czego potrzebujecie, by otoczyć się w kuchni sztuką.

——————————————————————

HS Studio – Henschke Art & Design. Marka Anny Henschke to przestrzeń, w której meble vintage otrzymują drugie życie. Specjalnie wyselekcjonowane i poddane renowacji, odzyskują swój dawny blask, a następnie znajdują nowe domy, w których cieszą oko właścicieli przez kolejne lata.

——————————————————————

Marta Róża Żak. Ilustratorka, graficzka, asystentka na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i autorka plakatów, które czarują kolorem i nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie. Koniecznie sprawdźcie na WZORACH, czy Was też zahipnotyzują.

——————————————————————

INICA. Inspirowane naturą ceramiczne naczynia to efekt współpracy Dominiki i… gliny – surowca, z którego tworzy. Jak sama mówi – często pozwala glinie samej “decydować” o ostatecznym kształcie, dlatego każdy produkt jest unikatowy.

——————————————————————

Naczyniaki.  Ręcznie malowana, wesoła ceramika wychodząca spod wprawnych rąk absolwentki warszawskiej ASP to antidotum na jesienno-zimową szarugę. Kocie lampki lub miski w cipkostoworki to pierwsze z brzegu przykłady nieograniczonej wyobraźni autorki przedmiotów, które mają za zadanie umilić ich właścicielom codzienność

——————————————————————

Plantarium. Rośliny to słowo klucz w codzienności Kamili i Adama – młodego małżeństwa, które swoją pasję postanowiło przekuć w sposób na życie. Na co dzień możecie ich spotkać przy ul. Wita Stwosza 48 w Warszawie, a tuż przed świętami będą czekać w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich wraz selekcją wyjątkowych roślin, doniczek, suszonych kwiatów oraz akcesoriów dekoracyjnych do domu.

——————————————————————

Catphil. Zdaniem właścicieli tej marki – każdy kot zasługuje na odrobinę przyjemności i luksusu. Zgadujemy, że Wasze koty podpisałyby się pod tym zdaniem wszystkimi czterema łapami, a zaraz potem oddałyby się zabawom na designerskim drapaku oferowanym przez markę. Chyba nie odmówicie im tej przyjemności i odwiedzicie na Wzorach stoisko Catphil?
——————————————————————

Skład Kolonialny. Napisać, że to marka z historią to jak nic nie napisać. Wszystko zaczyna się prawie 100 lat temu przy ulicy Śniadeckich w Kielcach, gdzie można było dostać luksusowe produkty ze wszystkich stron Świata. Na drodze do sukcesu tego wyjątkowego sklepu stanęła jednak wojna, później niesprzyjająca sytuacja polityczna, a nawet śmierć. Lata mijały, ale pasja kolejnych pokoleń rodziny Pisarczyków do unikatowych przedmiotów nie gasła, kolejna próba wskrzeszenie rodzinnego biznesu wydawała się być tylko kwestią czasu. Tym sposobem w 2020 roku na rynku pojawiło się miejsce, w którym Agnieszka i Paweł, kontynuując rodzinną tradycję, oferują klientom świece, kadzidła i dyfuzory o zapachach przypominających najodleglejsze krainy, z których przywożone były produkty do sklepu pradziadka.

——————————————————————

Wszyscy wymienieni twórcy będą czekać od 18 do 19 grudnia w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w Warszawie. Targi Designu WZORY 2021 to dobry moment, by wykreślić z listy ostatnie prezenty i sprawić za ich pomocą radość najbliższym. Warto również zerknąć na harmonogram pozostałych wydarzeń, które odbędą się w ramach świątecznych Wzorów. Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia są dostępne na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/903858290545188/?active_tab=about 

Czytaj też: Ciekawostki | Wydarzenia  | Gadżety | Technologia | whiteMAD na Instagramie

źródło: Targi Designu WZORY 2021 /  https://www.facebook.com/events/903858290545188/?active_tab=about