Ikony TRŁ - Hadaki

Targi Rzeczy Ładnych w Gdańsku w weekend 20-21 kwietnia

To druga edycja wydarzenia w Trójmieście. Targi Rzeczy Ładnych odbędą się w Gdańsku w weekend 20-21 kwietnia. Wydarzenie każdego roku cieszy się większą popularnością, zarówno wśród odwiedzających gości, jak i wystawców. Na drugiej edycji TRŁ TRÓJMIASTO! pokaże się aż 350 marek – to rekord w całej historii Targów Rzeczy Ładnych, organizatorzy musieli wynająć dodatkową przestrzeń drugiej hali w AMBEREXPO! Zobaczymy też dwie wystawy – 50 IKON TRŁ oraz polskie kilimy marki Splot. Zapowiada się designerskie wydarzenie roku w Trójmieście.

Nie mogliśmy się doczekać powrotu z polskim designem do Gdańska! W zeszłym roku było wspaniale – debiut TRŁ nad Bałtykiem odwiedziło aż 10 tys. osób. Teraz zainteresowanie jest jeszcze większe – 350 stoisk to rekord w historii Targów Rzeczy Ładnych. I to jakich stoisk! Ta edycja zapowiada się znakomicie – jeszcze większa, jeszcze ciekawsza i jeszcze bardziej w stylu TRŁ! Świetne marki – kto czeka na Trzask Ceramics?! – najlepsi twórcy i niepodrabialna energia TRŁ – to po prostu trzeba zobaczyć! – mówią organizatorzy TRŁ: Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski.

Targi Rzeczy Ładnych to największe w Polsce targi niezależnego designu, które od 10 lat zmieniają Polskę na nieco ładniejszą i podbijają serca miłośniczek i miłośników dobrego wzornictwa, projektowania, ilustracji, wystroju wnętrz i wszystkich, którzy po prostu lubią ładne rzeczy. TRŁ to staranna selekcja najciekawszych marek – wiele z nich zdobywa nagrody na polskich i międzynarodowych festiwalach designu. Ale Targi Rzeczy Ładnych to nie tylko zakupy i inspiracje, ale przede wszystkim niesamowity klimat i energia, dla której TRŁ odwiedza wielotysięczna publiczność i z powodu której wydarzenie doczekało się statusu kultowego.

350 wystawców i 10 stref! PLAKATY – po horyzont! CERAMIKA – tylko najlepsza! MEBLE, TEKSTYLIA, WELLNESS i duuuużo więcej!

Druga edycja TRŁ TRÓJMIASTO! zachwyci wystawcami z całej Polski, których często nie można spotkać na żadnych innych wydarzeniach. Imponująco zapowiada się strefa z PLAKATAMI I ILUSTRACJAMI – to będzie największa w tym roku największa w Trójmieście prezentacja współczesnego polskiego plakatu. A wśród wystawców gwiazdy, takie jak: para wybitnych ilustratorów i projektantów ADA ZIELIŃSKA i PATRYK HARDZIEJ, ADAM KOSIK, który właśnie na TRŁ TRÓJMIASTO! stworzył premierowy cykl ilustracji z symbolami trójmiejskiej architektury, JUSTYNA FRĄCKIEWICZ, PAULA DUDEK, ADELA MADEJ, MACIEK POLAK, PRZEMEK SOKOŁOWSKI i ponad 50 innych topowych nazwisk. Prawdziwa reprezentacja polskich ilustratorek i ilustratorów i jedyna szansa spotkać ich w takim składzie w jednym miejscu. A na każdym stoisku oryginalne i sygnowane prace. Poza plakatami na TRŁ znajdziecie też oryginalne notesy, planery i książki – od PAPIER PLUS DRUK, CURATED PAPER, czy WYDAWNICTWA ZNAK.

Adam Kosik – Hala Olivia

Strefa CERAMIKA I SZKŁO to duma TRŁ. Równie ogromna, co różnorodna i pełna najlepszych twórców i pracowni. Zawsze oszałamia i przyciąga. W Gdańsku po raz pierwszy pojawi się uwielbiana przez publiczność marka TRZASK CERAMICS, która jest fenomenem polskiego Instagrama, a jej produkty na targach znikają do ostatniej sztuki. Będzie też poznańskie pracownia Hadaki, której ceramiczne figurki są już klasyką współczesnego polskiego designu. Atrakcją będą niesamowite ceramiczne lampy KIKI LEGGERO, artystyczne i dowcipne talerze od VERY UGLY STUDIO, minimalistyczne zastawy WESKY STUDIO, które znajdziecie w najlepszych restauracjach w Polsce oraz wysmakowane ceramiczne akcesoria od KYUKA DESIGN. Ciągnąca się przez środek hali aleja ceramiki zadowoli fanki i fanów każdego stylu – będzie minimalistycznie i ozdobnie, będzie szał kolorów i spokój pasteli, będzie nowocześnie i klasycznie. Będzie też znakomite szkło – wspaniale zapowiada się stoisko NOT BAD STUDIO – ich kolorowe szklanki, lampy i misy to fenomen ostatnich miesięcy – przewidujemy szybki “sold out”.

Targi Rzeczy Ładnych to także MEBLE, LAMPY I TEKSTYLIA od butikowych polskich marek. Świetnie zapowiada się trójmiejski debiut HOGAI – ich kolorowe stalowe lustra i meble to zjawisko – oraz stoiska firm takich jak DESIVA, poznańskie MIUFORM, gdańskie DAPPO czy wrocławskie WOOD & PAPER. Na pewno uwagę miłośników dobrego designu przykuje debiut marki ETRE łączącej lustra z różnymi formami kamienia. Nie zabraknie też autorskich lamp w różnych stylach – tych bardziej klasycznych od UNITED WOOD ITEMS, kolorowych lampionów od JUICY PASTELS, a także tych tworzonych metodą druku 3d – gwarantujemy, że zachwycą Was niezwykłe kolorowe niezwykłe projekty łódzkiej pracowni YAM YEST DESIGN, czy trójmiejskie OBJ DESIGNED. Nie przegapcie też stoiska marki RONDIN – ich niesamowite lampy z używanego szkła dały im tytuł DEBIUTU ROKU TRŁ. To targowe “must see”!

Rondin

W sumie na TRŁ TRÓJMIASTO! znajdziemy prawie 350 wystawców z 10 obszarów tematycznych. Oprócz MEBLI, LAMP, PLAKATÓW i CERAMIKI w AMBEREXPO zobaczycie TEKSTYLIA, AKCESORIA, PRODUKTY WELLNESS, EKOLOGICZNE KOSMETYKI, BIŻUTERIĘ i PRODUKTY DLA DZIECI ORAZ DELI – strefę z delikatesowymi i rzemieślniczymi przetworami i alkoholami z polskich manufaktur, a w niej między innymi po raz pierwszy w Gdańsku kolorowe pączki MOD Donuts, które stały się już symbolem TRŁ.

50 IKON TRŁ, wspaniałe polskie kilimy, GDYNIA DESIGN DAYS i spotkanie z Katarzyną Bellingham

Targi Rzeczy Ładnych to nie tylko zakupy, ale też wystawy i inspiracje. W Gdańsku po raz pierwszy zobaczymy pokaz fenomenu polskich kilimów, czyli wystawę ręcznie tkanych kilimów marki SPLOT. W AMBEREXPO zawisną oszałamiające kilimy Zofii Stryjeńskiej, współczesne, nagradzane i znajdujące się w kolekcjach muzealnych projekty Zofii Strumiłło, Edgara Bąka oraz – pierwszy raz we wszystkich trzech wersjach! – najpopularniejszy polski kilim XXI wieku, czyli “Świt” Piotrka Niklasa.

Goście TRŁ TRÓJMIASTO! będą też mogli obejrzeć wystawę niezwykłych zdjęć 50 IKON TRŁ, czyli 50 najważniejszych marek i twórców ostatniej dekady wybranych z okazji 10-lecia Targów Rzeczy Ładnych. Efektem plebiscytu jest  wyjątkowa sesja zdjęciowa zrealizowana przez Ernesta Wińczyka i Kokę Skowrońską z warszawskiego studia Wunderkamera.

Zapraszamy też na spotkania – w niedzielę o godz. 13.00 z publicznością spotka się KATARZYNA BELLINGHAM – gdańszczanka ogrodniczka,  pasjonatka  i propagatorka naturalnych metod uprawiania ogrodów. Projektantka zieleni, właścicielka ekologicznego pokazowego ogrodu w Zgorzałem na Kaszubach. A przede wszystkim autorka książki „Ogród Bellingham. Jak uprawiać ogród w zgodzie z naturą”, która w 2023 r. stała się jedną z bestsellerowych książek o ogrodnictwie w Polsce.

Tego samego dnia o godz. 15.00 TRŁ wspólnie z GDYNIA DESIGN DAYS zapraszają na spotkanie, podczas którego zostaną ujawnieni i przedstawieni projektanci, którzy stworzą tegoroczną kolekcję MANUBA 2024 – przedmiotów zaprojektowanych i wyprodukowanych specjalnie na festiwal Gdynia Design Days. Wszystko okaże się już w ten weekend!

Mamaville na TRŁ TRÓJMIASTO!! – raj dla dzieci i rodziców!

W ten weekend w AMBEREXPO Targom Rzeczy Ładnych będą towarzyszyły znakomite targi Mamaville – najpopularniejsze w Polsce Targi dla Mamy i Dziecka. To jedna z najlepszych w Polsce imprez dla rodziców i dzieci, która zaprezentuje ponad 40 stoisk z produktami dla najmłodszych oraz strefę zabaw z dmuchańcem i atrakcjami, gdzie dzieci i rodzice nie będą się nudzić.

To wszystko już w sobotę i niedzielę 20-21 kwietnia w gdańskim AMBEREXPO. Targi otwierają się w sobotę punktualnie o godz. 11.00. Bilety na wydarzenie można kupić online na Ebilet.pl lub w kasach przed wejściem. Świętujcie z nami polski design! Zapraszamy całymi rodzinami! Niech to będzie najładniejszy weekend tej wiosny w Trójmieście!

TRŁ TRÓJMIASTO! – największe targi designu nad Bałtykiem

20-21 kwietnia

AMBEREXPO, ul. Żaglowa 11, Gdańsk

Godz. 11-19

Bilet jednodniowy: 15 zł

Dzieci do lat 12 wstęp bezpłatny

Bilety online: https://www.ebilet.pl/biznes/targi/trl-targi-rzeczy-ladnych

Patroni medialni: TOK FM, Gazeta.pl, Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk, PLN Design, Domosfera.pl, Bryla.pl, STGU, Magazif, WhiteMAD

Więcej informacji:

targirzeczyladnych.pl

facebook.com/targirzeczyladnych

Instagram.com/targirzeczyladnych

źródło: Targi Rzeczy Ładnych (targirzeczyladnych.pl)

Czytaj też: Warszawa | Ceramika | Grafika | Meble | Polscy projektanci | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.