Gwiazda Glass

Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie w weekend 23 i 24 marca

Już w ten weekend 23-24 marca najważniejsze targi polskiego designu w Warszawie! Targi Rzeczy Ładnych oficjalnie otwierają sezon 2024 w Warszawie. Po spektakularnych edycjach w Poznaniu i Krakowie, które odwiedziło w sumie prawie 30 tys. osób, pora na TRŁ WIOSNA! w EXPO XXI. Będzie to największe wiosenne wydarzenie w historii TRŁ – swoje stoiska z Warszawie pokaże rekordowa liczba 310 wystawców, w tym ponad 100 debiutów!

Takiego line’upu jeszcze nigdy w historii TRŁ WIOSNA! nie było. Spośród ponad 500 zgłoszeń wybraliśmy 310 fantastycznych marek, które pokażą się już 23-24 marca w hali EXPO XXI w Warszawie. Takiego nagromadzenia w jednym miejscu świetnych marek i twórców nie było w tym roku nigdzie w Polsce! – mówią organizatorzy TRŁ: Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski. Start 2024 roku dla TRŁ jest niesamowity – zainteresowanie TRŁ w Poznaniu i Krakowie było ogromne, a teraz największa edycja tej wiosny, na którą czekaliśmy od miesięcy – TRŁ WIOSNA! w Warszawie! To będzie WYDARZENIE! – dodają.

Targi Rzeczy Ładnych to największe w Polsce targi niezależnego designu, które od 10 lat zmieniają Polskę na nieco ładniejszą i podbijają serca miłośniczek i miłośników dobrego wzornictwa, projektowania, ilustracji, wystroju wnętrz i wszystkich, którzy po prostu lubią ładne rzeczy. TRŁ to staranna selekcja najciekawszych marek – wiele z nich zdobywa nagrody na polskich i międzynarodowych festiwalach designu. Ale Targi Rzeczy Ładnych to nie tylko zakupy i inspiracje, ale przede wszystkim niesamowity klimat i energia, dla której TRŁ odwiedza wielotysięczna publiczność i z powodu której wydarzenie doczekało się statusu kultowego.

310 wystawców i 10 stref! Unikalna selekcja gwiazd nowego polskiego wzornictwa. PLAKATY i CERAMIKA powalają!

Pierwsza w tym roku edycja TRŁ w Warszawie zachwyci niesamowitymi wystawcami z całej Polski, których często nie można spotkać na żadnych innych wydarzeniach. Imponująco zapowiada się naszpikowana strefa z PLAKATAMI I ILUSTRACJAMI – to będzie wyjątkowa prezentacja współczesnego polskiego plakatu. A wśród wystawców gwiazdy, takie jak: nagradzany na całym świecie BARTOSZ KOSOWSKI (tak, będzie słynna “Lolita”!), architektoniczny ADAM KOSIK, wyjątkowy DAWID RYSKI retro-popowa JUSTYNA FRĄCKIEWICZ, metaforyczny PAWEŁ JOŃCA, klimatyczna PAULA DUDEK, radosny PRZEMEK SOKOŁOWSKI, street-barokowy MACIEK POLAK przezabawna POTATO FACE i 70 innych topowych nazwisk. Prawdziwa czołówka polskich ilustratorek i ilustratorów i jedyna szansa spotkać ich w takim składzie w jednym miejscu. A na każdym stoisku oryginalne i sygnowane prace. Poza plakatami na TRŁ znajdziecie też oryginalne notesy, plannery i książki, w tym nowości od CURATED PAPER i PAPIER + DRUK.

Adam Kosik

Strefa CERAMIKA to duma TRŁ. Równie ogromna, co różnorodna i pełna najlepszych twórców i pracowni. Zawsze oszałamia i przyciąga. W Warszawie pojawi się śmietanka uwielbianych polskich marek, z TRZASK CERAMICS na czele – tak, kolejka przy ich stoisku zaczyna się punktualnie o 11.00. Tuż obok pokaże się zjawiskowa i kobieca GABI STRAMA ze swoją kolekcją “dziewczyny”, będzie niezawodna HADAKI z Poznania, WESKY STUDIO przygotował nowe minimalistyczne naczynia dla najbardziej wymagających, a swoimi obłędnymi wazonami zauroczy Was PAITITI STUDIO. Nie przegapcie też stoisk STUDIO PYŁ, czy krakowskiego MALIKCERAMIK. Można by tak wymieniać bez końca.

Atelier Porcelany

Gwiazdą TRŁ WIOSNA będzie szkło! Z wielką radością obserwujemy boom na nowe polskie marki. Swoje kolorowe szklane projekty pokażą NOT.BAD.STUDIO (premiera wazonów) czy GWIAZDA GLASS. Po raz pierwszy zobaczycie fantastyczną selekcję szkła z małych czeskich hut na stoisku ŠKIELKO. Zachwycą Was też szklane projekty z zachodniej Europy, które pokaże ATELIER PORCELANY. Nie zdziwimy się, jeśli na wielu z tych stoisk nastąpi szybko “sold out”.

Sklelko

Targi Rzeczy Ładnych to także MEBLE, LAMPY I TEKSTYLIA od butikowych polskich marek. Świetnie zapowiadają się stoiska od firm takich jak poznańskie MIUFORM – najwygodniejsze stoisko tej edycji pełne kanap i puf. HOGAI DESIGN zauroczy Was kolorami i energią swoich meblowych i tekstylnych kolekcji. Fantastycznie zapowiada się stoisko SWALLOW’S TAIL FURNITURE, na którym nie tylko premiera nowej kolekcji stolików, ale też nagrodzona GERMAN DESIGN AWARD 2024 komoda PHAB. Wśród lamp zakochacie się w unikalnych projektach naszego debiutu ubiegłego roku, czyli marki RONDIN i na pewno warto obejrzeć debiutującą na TRŁ markę KIKI LEGGERO – takich ceramicznych lamp jeszcze nie widzieliśmy!

Hogai

W sumie na TRŁ  znajdziemy 310 wystawców z 10 obszarów tematycznych. Oprócz MEBLI, LAMP, PLAKATÓW i CERAMIKI zobaczycie TEKSTYLIA, KWIATY I ROŚLINNE AKCESORIA, PRODUKTY WELLNESS, EKOLOGICZNE KOSMETYKI, BIŻUTERIĘ i PRODUKTY DLA DZIECI ORAZ DELI – strefę z delikatesowymi i rzemieślniczymi przetworami i alkoholami.

100 DEBIUTÓW na TRŁ WIOSNA! – tego jeszcze nie widzieliście!

Nie ma lepszej okazji do zobaczenia najnowszych marek i projektów niż Targi Rzeczy Ładnych. A na tej edycji będzie wyjątkowo dużo znakomitych debiutów z różnych dziedzin. Po raz pierwszy zobaczymy drukowane w 3D duże lampy od BLUBA STUDIO oraz mniejsze ozdoby robione w tej technice przez GIBKI.DESIGN. W meblach czekamy na premierę marki OTOTO FURNITURE oraz zjawiskowych uchwytów meblowych od MARBELO. W ceramice zaskoczy Was żywiołowy projekt GROOVI, w tekstyliach po raz pierwszy zobaczycie kolekcję marki SHERPA CLOTHES, a w wellnessie po raz pierwszy zapraszamy na stoisko słynnej marki AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT. Po raz pierwszy spotkacie też PAK.IN WORKSHOP, ceramikę od MY DEER CERAMIC oraz biżuterię od AGATY BIELEŃ i marki GIORRE. A to tylko niewielka próbka najciekawszych debiutanckich zaskoczeń.

To wszystko już w sobotę i niedzielę 23-24 marca w EXPO XXI w Warszawie. Targi otwierają się w sobotę punktualnie o godz. 11.00. Bilety na wydarzenie można kupić online na Ebilet.pl lub w kasach przed wejściem. Świętujcie z nami polski design! Zapraszamy całymi rodzinami! Niech to będzie najładniejszy weekend tej wiosny w Warszawie!

TRŁ WIOSNA! – największa wiosenna edycja w historii

23-24 marca

EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14

Godz. 11-19

Bilet jednodniowy: 15 zł

Dzieci do lat 12 wstęp bezpłatny

Bilety online: TUTAJ

Patroni medialni: TOK FM, Gazeta.pl, PLN Design, Domosfera.pl, Bryla.pl, STGU, Magazif, WhiteMAD

Więcej informacji:

targirzeczyladnych.pl

facebook.com/targirzeczyladnych

Instagram.com/targirzeczyladnych

źródło: Targi Rzeczy Ładnych (targirzeczyladnych.pl)

Czytaj też: WarszawaCeramika | Grafika | Meble | Polscy projektanci | whiteMAD na Instagramie