Trzask Ceramics

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu! Halę Stulecia wypełni polski design

Targi Rzeczy Ładnych wracają do Wrocławia! Druga edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października – jeszcze większa, jeszcze ciekawsza i jeszcze głośniejsza! Kultową Halę Stulecia wypełni aż 180 fantastycznych wystawców i marek z całej Polski – będą meble, będzie ceramika, będą plakaty, będzie wellness. A do tego ogromna strefa Targów Mamaville – znakomitej imprezy dla rodziców i dzieci, z 60 wystawcami, warsztatami i spotkaniami. To będzie najładniejszy targowy weekend w tym roku we Wrocławiu!

Kochamy świetny polski design i kochamy Wrocław! Rok temu aż 7 tys. gości odwiedziło debiut Targów Rzeczy Ładnych w Hali Stulecia. Było wspaniale i nie mogliśmy doczekać się powrotu! Sukces pierwszej edycji przyciągnął na TRŁ WROCŁAW! jeszcze więcej niesamowitych marek – będzie ich o 70 więcej niż przed rokiem! – mówią Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski, organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych. W połączeniu z targami Mamaville, które od lat przyciągają tłumy rodziców w całej Polsce, szykuje się fantastyczny weekend – święto ładnych, mądrych, ekologicznych i inspirujących rzeczy. I niesamowitych ludzi – dodają.

Targi Rzeczy Ładnych to największe w Polsce targi niezależnego designu, które od 9 lat zmieniają Polskę na nieco ładniejszą i podbijają gusta fanów dobrego wzornictwa, projektowania, ilustracji, wystroju wnętrz i wszystkich, którzy po prostu lubią ładne rzeczy. TRŁ to staranna selekcja najciekawszych marek, spośród których wiele zdobywa za swoje produkty nagrody na polskich i międzynarodowych festiwalach designu. Ale Targi Rzeczy Ładnych to nie tylko zakupy i inspiracje, ale przede wszystkim niesamowity klimat i energia, dla których TRŁ odwiedza publiczność z całej Polski i z powodu których wydarzenie doczekało się statusu kultowego.

Ceramika – gwiazdy instagrama i najgorętsze nazwiska i kolekcje

Druga edycja TRŁ WROCŁAW (1-2 października, Hala Stulecia) zachwyci znakomitymi wystawcami z całej Polski, którzy rzadko pojawiają się na targowych imprezach i dla których będzie to wrocławski debiut. Tłumy powinna przyciągnąć strefa z najlepszą polską ceramiką i porcelaną, gdzie ponad 40 marek zaprezentuje swoje najnowsze i najpopularniejsze kolekcje. Wśród nich będzie błyszczeć m.in. TRZASK CERAMICS – ulubiona ceramiczna marka polskiego Instagrama, do której stoiska zawsze ustawiają się kolejki a jego zawartość znika niemal do ostatniej sztuki. Warto być wcześniej, żeby na żywo zobaczyć i kupić ich przeuroczą ceramikę. Gwiazdą będzie też zapewne wrocławska marka ENDE CERAMICS, której fenomenalna kolekcja z ilustracjami Aleksandry Waliszewskiej – jednej z najpopularniejszych w tym roku polskich artystek – to ceramiczny must have! A to tylko próbka najciekawszej strefy z ceramiką, jakiej jeszcze we Wrocławiu nie było!

Mydlarnia 4 Szpaki

Plakaty – słynna Lolita, mnóstwo architektury i najlepsze ilustratorki

Strefa plakatów i ilustracji to hit i wyróżnik każdej edycji Targów Rzeczy Ładnych. To najważniejsi polscy ilustratorzy i debiutanci, których plakaty niedługo będzie znała cała Polska. Na TRŁ WROCŁAW! zobaczymy między innymi słynną “Lolitę” – kultowy plakat Bartosza Kosowskiego i kilkadziesiąt innych jego prac, które już dziś są klasyką polskiej ilustracji. Fantastycznie wyglądają plakaty architektoniczne obecne na stoiskach Adama Kosika (jego Solpolu nie można przegapić!), czy Centrum Architektury – to prawdziwa uczta dla fanów. Najwięcej uwagi powinny przyciągnąć jednak wybitne ilustratorki, które udowadniają, że polska ilustracja jest kobietą! Wśród nich zabłysną między innymi Justyna Frąckiewicz, Malwina Hajduk, Paula Dudek, Alina Rybacka-Gruszczyńska, Jagoda Stączek, Zuza Kamińska i wiele innych. To będzie prawdziwe plakatowe uderzenie. Czekamy też niezwykle na fantastyczne debiuty, takie jak Cud Kolektyw, czy Weronika Bielawska. To będzie prawdziwe święto polskiego współczesnego (i nie tylko!) plakatu.

Meble! Rośliny! Wellness! Każda strefa TRŁ WROCŁAW! kryje skarby!

Targi Rzeczy Ładnych to oczywiście fantastyczne meble od lokalnych, wielokrotnie nagradzanych manufaktur, które już podbiły rynek polskiego niezależnego wzornictwa. Na żywo będzie można zobaczyć i kupić produkty takich marek jak: SZYSZKA DESIGN, PLYWOOD PROJECT, WOOD & PAPER czy PASTFORM FURNITURE. W meblowej strefie vintage z kolei fantastyczna niespodzianka – stoisko z produktami kultowego projektanta Dietera Ramsa! Takich zaskoczeń na TRŁ będzie całe mnóstwo – nie przegapcie wyjątkowej jakości ekskluzywnych i bardzo stylowych produktów z wełny alpak od MY ALPACA, nie przegapcie wyjątkowego pokazu stolarskiego rzemiosła (na żywo!) u Stolarnii Dęborzyce oraz cudownych ilustratorskich zestawów puzzli od marki FIGGLE! A do tego oczywiście rośliny i kwiaty, których świat pokażą publiczności TRŁ przesympatyczne i przezdolne dziewczyny z wrocławskiego PROJEKTU ROŚLINY. Na ich stoisku nie tylko zobaczycie i kupicie rośliny w każdym wydaniu, ale też weźmiecie udział w warsztatach. Szczegóły wkrótce! A na koniec TRŁ zaskoczy Was jak zawsze najciekawszą selekcją marek wellness i eko – znakomitej jakości ekologiczne kosmetyki, świece i mnóstwo produktów i marek, które pomagają nam lepiej dbać o siebie. Tego na TRŁ WROCŁAW! z pewnością nie zabraknie.

Mamaville na TRŁ WROCŁAW! – raj dla dzieci i rodziców!

W targowy weekend 1-2 października w Hali Stulecia Targom Rzeczy Ładnych będą towarzyszyły też po raz drugi znakomite Targi Mamaville – najpopularniejsze w Polsce Targi dla Mamy i Dziecka. To jedna z najlepszych w Polsce imprez dla rodziców i dzieci, która prezentuje ponad 60 stoisk z produktami dla najmłodszych oraz zaprasza na trwające cały weekend spotkania i warsztaty związane ze współczesnym rodzicielstwem. Już po raz drugi na TRŁ WROCŁAW! powstanie mamavillowe miasteczko, gdzie dzieci i rodzice nie będą się nudzić. Program spotkań i najnowsze informacje o tym wydarzeniu znajdują się na stronie www.mamaville.pl.

Już w sobotę i niedzielę 1-2 października ruszają największe targi designu we Wrocławiu. Targi odbędą się ponownie w Hali Stulecia. W sumie ponad 240 wystawców i 9 stref tematycznych. Targi otwierają się w sobotę punktualnie o godz. 11.00. Bilety na wydarzenie można kupić online na goingapp.pl, empikbilety.pl lub w kasach przed wejściem. Niech to będzie najładniejszy weekend tej jesieni we Wrocławiu z polskim dizajnem!

TRŁ WROCŁAW!
1-2 października
Hala Stulecia, Wrocław
Godz. 11-19
Wstęp jednodniowy (obowiązuje na oba wydarzenia): 10 zł (dzieci do lat 12 bezpłatnie)
Bilety online TUTAJ

Patroni medialni: Wyborcza.pl Wrocław, FASHION Magazine, Gazeta.pl, HIRO, STGU, Domosfera.pl, Bryła.pl, naTemat.pl, Wrocław.pl, KochamWrocław.pl, K MAG, Magazif, Helios, Magazyn whiteMAD, Contemporary Lynx, Fashionpost.pl, Homebook, PLN Design, Radio RAM.

źródło: TRŁ

Czytaj też: Wrocław | Ceramika | Rośliny | Naczynia | Detal | whiteMAD na Instagramie