Targowisko w Nigerii. Zaprojektowano je, by pomóc lokalnej społeczności. 

Takie projekty bardzo lubimy. Oddolna inicjatywa, która zrodziła się w nigeryjskim mieście Dandaji szybko została podchwycona przez architektów oraz wolontariuszy, którzy zaoferowali pomoc w rozwoju lokalnego targowiska.

Architekci z pracowni Atelier Masomi dołączyli do projektu i zaoferowali swoją nieodpłatną pomoc w zaprojektowaniu i zagospodarowaniu terenu targowiska mieszczącego się w nigeryjskim mieście Dandaji. Celem, który zamierzali uzyskać było nadanie nowej funkcjonalności oraz uporządkowanie terenu, a także dodanie nowych boksów, które pozwoliłyby na przyjęcie kolejnych handlarzy, a także rozwój lokalnej społeczności.Architekci zaproponowali odnowienie istniejących boksów, a także dobudowanie nowych, pochodzących od lokalnych producentów, ceglanych ścianek działowych, które wytyczałyby granice pojedynczego stoiska. W ten sposób na terenie targowiska powstały 52 niezależne stanowiska, które zostaną oddane w ręce lokalnych handlarzy, rzemieślników oraz rolników. Dodatkowo przedstawiciele Atelier Masomi stworzyli kolorowe zadaszenia wyglądające jak drzewa, które wykonano z odzyskanego metalu. Obok powstało również niewielkie boisko do piłki nożnej, które ma służyć dzieciom osób pracujących na targowisku.

Jak zaznaczają eksperci, którzy uczestniczyli w projektowaniu nowego targowiska Nigeria jest jednym z najbiedniejszych i najsłabiej rozwiniętych krajów świata. Ze względu na niemal całkowity brak wsparcia ze strony władz wioski pokroju Dandaji są zdane same na siebie. W połączeniu z pogarszającą się sytuacją klimatyczną, obniżeniem się poziomu wód w Nigrze, który jest główną rzeką w kraju, a także długotrwałymi suszami, które wyniszczają i tak podupadające rolnictwo mamy przepis na katastrofę humanitarną. Właśnie dlatego architekci i organizacje takie jak Czerwony Krzyż coraz chętniej wspierają rozwój lokalnych społeczności i rynków, które dzięki tego typu pomocy mogą stać się bardziej samodzielne. Wraz ze zmianami stricte materialnymi idzie również edukacja związana z uprawą warzyw i owoców, oszczędzaniem wody, czy odzyskiwaniem surowców z odpadów.