Telewizja Polska w Warszawie będzie mieć nowy gmach. Ruszył przetarg 

Władze Telewizji Polskiej rozpisały przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej oraz wybudowanie gmachu, w którym znajdzie się hala zdjęciowa. Nowy budynek ma stanąć w bezpośrednim sąsiedztwie głównej siedziby TVP przy ul. Woronicza w Warszawie. Projekt koncepcyjny możemy zobaczyć na wizualizacjach przygotowanych przez biuro Perspektywa.

Budowa nowego gmachu dla TVP pochłonąć ma ponad 5,5 mln euro. Budynek będzie miał powierzchnię wynoszącą 6,5 tys m kw. i prosty kształt. W dokumentacji przetargowej wskazano wymiary, które wyniosą 68,6 na 106,7 metrów z wcięciem o wymiarach ok 29,5 na 29 metrów. Aby zrobić miejsce dla nowej konstrukcji wcześniej konieczne będzie wyburzenie trzech istniejących już obiektów, które znajdują się na działce.

Nowa hala zdjęciowa będzie mieć sześć kondygnacji, z czego jedna to podziemna. W najniższej części znajdzie się garaż, na parterze powstaną dwa moduły zdjęciowe – to tutaj będą powstawać seriale i programy telewizyjne. Na pierwszym i trzecim piętrze powstaną dwa kolejne moduły zdjęciowe. Dodatkowo pierwsze piętro uzupełnione będzie o część bistro. Drugie piętro zajmą sale prób i garderoby. Te ostatnie zbudowane zostaną również na pozostałych kondygnacjach.


Projekt koncepcyjny budynku przygotowała Perspektywa Pracownia Projektowa. Ma on formę sześcianu o mocno przeszklonej elewacji. Jego krawędzie wieńczą różnokolorowe fragmenty. Niebieski „łuk” nad wejściem ma nawiązywać do koloru logo TVP.

Oferty w przetargu można zgłaszać do 26 listopada. TVP szacuje, że budowa nowego obiektu będzie trwać trzy lata.

źródło: materiały prasowe TVP, Press.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły