TFH – warszawski Koncept kończy rok. Z tej okazji przygotowano coś specjalnego

150 m kw mody, designu i kultury. Mowa o TFH Koncept, który obchodzi swoje pierwsze urodziny.

Cały zamysł rozpoczął się w 2010 roku, kiedy to właściciel TFH- Bartek Magoch współtworzył cykl imprez klubowych z pokazami mody młodych, polskich projektantów o nazwie „The Fame Hamster fashion&disco”. Projekt zaowocował otwarciem Tymczasowego Butiku TFH. Dziś concept store może pochwalić się już stałą siedzibą na Szpitalnej 8, w której skupia ponad 40 marek i projektantów.

TFH Koncept to jedno z miejsc w Warszawie, obok którego nie przejdzie obojętnie żaden koneser mody. Jest to jedyny sklep skupiający tylu polskich projektantów i czołowe, polskie marki streetowe. Znajdziemy tu więc projekty od Local Heroes, Yeah Bunny, ale też ubrania EST by Es, Kas Kryst czy Kulta. To co wyróżnia TFH to asortyment marek zagranicznych takich jak np. Lazy Oaf. Brytyjska marka posiada 250 butików na całym świecie, a w Polsce to właśnie TFH Koncept współpracuje z nią na wyłączność. Ponadto Wildfox, Cheap Monday czy Brian Lichtenberg.

Właściciel TFH – Bartek Magoch dąży jednak do tego, aby concept nie kojarzył się wyłącznie z modą. Przestrzeń podzielono na poszczególne części. W strefie designu obejrzeć można więc kolekcje Kreafunk czy Bloomingville, a w punkcie beauty, marki takie jak Alba, Hagi czy Zew for Men.

Ważną ideą jest  promocja młodych artystów. Przestrzeń zarezerwowana na wystawy ma być miejscem, w którym każdy twórca wyrazi siebie. Dotychczas concept może pochwalić się współpracą z malarzem Marcinem Kowalikiem, Grupą Lasem przy organizacji performence’u Deframestracji, a także z absolwentką warszawskiego ASP – Ya Kenay’ą, której wystawa kolaży zorganizowana została wspólnie z projektem Galerianka.

Moda i kultura to coś, co nawzajem się przenika, a TFH Koncept wie o tym doskonale. Prezentacja najnowszych kolekcji, spotkania z ludźmi związanymi z modą i designem, to wydarzenia, które systematycznie odbywają się na terenie sklepu i nie tylko.

W Domu Towarowym Braci Jabłkowskich TFH organizuje comiesięczny event „Grand Bazar”, podczas którego prezentowane są najnowsze kolekcje polskich i zagranicznych marek, a na odwiedzających, w zależności od tematyki danych targów, czeka wiele atrakcji dodatkowych.

TFH Koncept to z pewnością jedno z najmodniejszych miejsc na mapie Warszawy, które trzeba odwiedzić.