TIN BOY Łukasz Majewski i jego 12 ilustracji

Łukasz Majewski to polski grafik i ilustrator, który tworzy używając pseudonium TIN BOY. Na co dzień tworzy grafiki do polskich magazynów. Wybraliśmy jego dwanaście prac.

Grafiki Łukasza Majewskiego publikowane były między innymi w magazynach: Vogue Polska, Logo, Kukbuk, Glamour, Exklusiv, Hiro, Slow oraz Bluszcz. W jego pracach dostrzec można inspirację latami 50. i 60. oraz przedwojennym modernizmem, sztuką starożytną i prehistoryczną. Tematykę prac czerpie głównie od twórców kultury, z filmów, muzyki, architektury i natury. Jednak na jego Facebooku (tutaj) znaleźć można też bardziej popowe przykłady prac. TIN BOY błyskawicznie zareagował na głośne ostatnio wydarzenie: Met Gala i na swój sposób zinterpretował kreacje gości gali.

Łukasz Majewski studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2010 r. obronił pracę dyplomową, którą przygotował w ramach kierunku Projektowanie Graficzne. Zawodowo zajął się ilustrowaniem tuż po zakończeniu studiów. Prócz publikacji w magazynach, jego grafiki trafiły do kilku książek. Majewski współpracuje z wydawnictwami: Dwie Siostry i Tadam. W ramach współpracy z pierwszą z nich wydana zostanie książka dla dzieci, w której znajdą się jego ilustracje.

Niżej publikujemy dwanaście prac. Która z nich jest najlepsza?

źródło: TIN BOY