To będzie najwyższy budynek w Łodzi. Mamy komplet wizualizacji

Wieżowiec zbudować chce łódzki biznesmen Piotr Misztal. Szklany gmach stanie w centrum miasta i będzie mieć 110 metrów wysokości.

Budynek zbudowany zostanie na działce przy ul. Piotrkowskiej 154. Jego projekt powstał w pracowni architektonicznej Design Lab Group. Według projektu gmach będzie miał 110 metrów wysokości i 32 kondygnacje.

Obiekt składa się z dwóch brył. Dolna wypełnia większość działki i swoją wysokością nawiązuje do pierzei ulicy Piotrkowskiej. Druga bryła jest smuklejsza i jest delikatnie nadwieszona nad częścią poniżej. Architektom udało się zaprojektować dynamiczny obiekt, którego atrakcją ma być taras na szczycie. Wnętrze ma być podzielone na część mieszkalną oraz usługową – na kilku kondygnacjach działać będzie hotel. Ten ostatni składać ma się z 80 luksusowych apartamentów, dwóch restauracji, centrum konferencyjnego, siłowni oraz Spa.

Na wysokości sąsiadującej kamienicy przy Piotrkowskiej 152 zaprojektowane zostało charakterystyczne pęknięcie w bryle budynku. Powstała w ten sposób przestrzeń została zagospodarowana w postaci wypełnionych zielenią tarasów dostępnych w restauracji hotelowej – opisują autorzy projektu.


Część mieszkalna powstanie na siedemnastu kondygnacjach. Łącznie do sprzedaży przeznaczone zostaną 72 mieszkania. Atrakcją dla mieszkańców i turystów ma być skybar z panoramicznym widokiem. Bar działać będzie na 27 piętrze.

Projekt budynku powstał w łódzkiej pracowni architektonicznej Design Lab Group. Wizualizacje wykonał zespół we’re architects.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły