To kojąca przestrzeń. Wnętrze domu w Starych Babicach pod Warszawą

Dom w Starych Babicach pod Warszawą zaprojektowany został dla młodego małżeństwa. Wnętrze miało być przede wszystkim funkcjonalne i ponadczasowe by dawać wytchnienie od pracy i codziennego biegu. Wnętrze miało koić i przywracać równowagę. 

Projektanci Framuga Studio postawili na ciepłą, beżową bazę kolorystyczną. Naturalne, jasne drewno o wyraźnym rysunku słojów, kremowe fronty mebli oraz beżowy tynk strukturalny. Do tego delikatne akcenty błękitu (lampa nad stołem, łóżko oraz płytki w górnej łazience) oraz musztardy (schody, lampy oraz płytki w dolnej łazience). Na parterze ze względów praktycznych wybrano gres z drobnym lastryko, na piętrze zaś na wytrzymałe panele układane w jodełkę.

Bez dwóch zdań punktem kluczowym, spajającym cały dom są musztardowe schody. Metalowa, delikatna konstrukcja zaprojektowanych przez nas schodów widoczna z każdego miejsca w domu kusi i przyciąga wzrok – tłumaczą projektantki Framuga Studio.

Dzięki pozbyciu się starych betonowych stopni zyskano we wnętrzu lekkość i nowoczesny “vibe”. Każdy mebel oraz dodatek został przez projektantów pieczołowicie wyselekcjonowany. We wnętrzu domu w Starych Babicach znajdziecie perełki polskiego designu w tym beżowy, matowy fotel RM58, krzesła Pala od FAMEG projektu MUKA Design Lab oraz wiele innych.


Framuga Studio zajmuje się się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych oraz publicznych, tworzeniem przedmiotów oraz mebli. Celem projektantów jest kreowanie przestrzeni i atmosfery, w której sami chcieliby przebywać. Projekty Studio wynikają z indywidualnych potrzeb klientów. –  Nie zważamy na trendy, uważamy że wnętrza powinny być ponadczasowe i oryginalne. Dbamy o to, aby każdy element wykończenia oraz wyposażenia był wyjątkowy. Pracujemy łącząc wiedzę, umiejętności i wieloletnie doświadczenie w dziedzinach takich jak architektura, design, marketing oraz komunikacja wizualna – opisuje zespół Framuga Studio.

fot. Gabriela Bartczak, stylizacja: Marta Sójka

źródło: Framuga Studio (www.framugastudio.pl)

Czytaj też: Warszawa | Wnętrza | Minimalizm | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły