To modernistyczny pawilon. Jednorodzinny dom w Starowej Górze

Dom osadzony został w niewielkiej miejscowości w województwie łódzkim. Jego projekt wykonali architekci z biura MOOD Architekci. Modernistyczny pawilon, który zaprojektowali to sporej wielkości nowoczesna przestrzeń do życia. Projekt powstał na początku 2024 r.

Jego bryła przywodzi na myśl eleganckie, modernistyczne wille. Projekt domu o dwóch obliczach wyróżnia powściągliwa elewacja frontowa, która zapewnia mieszkańcom poczucie prywatności i skrywa jego wnętrze.

Zupełnie inaczej budynek wygląda od strony ogrodu. Tutaj dom wyróżnia w pełni przeszklona elewacja, która z jednej strony pozwala mieszkańcom cieszyć się widokiem na zieleń, a z drugiej jest atrakcyjnym obiektem do podziwiania z perspektywy ogrodu. Takie rozwiązanie pozwala otworzyć wszystkie pomieszczenia i wizualnie połączyć je naturą. Domownicy docenią to zwłaszcza w ciepłe dni.

W centralnej części budynku powstała strefa dzienna, której przedłużeniem jest taras. Architekci zaproponowali ponadczasowe, eleganckie meble, które zestawiono ze szlachetnymi materiałami. Kamienna ściana w salonie jawi się tutaj jako główny element dekoracyjny.

Co ciekawe, budynek ma jeszcze kondygnację podziemną z wewnętrznym patio, który uatrakcyjnia widok ze strefy fitness. W sumie budynek ma 455 m kw. To ogromna przestrzeń, która gwarantuje komfort wygodnego życia.


O pracowni:

Pracownia MOOD Architekci powstała z zamiłowania do projektowania. Biuro bazuje na doświadczeniu projektowym zdobywanym w wielu pracowniach architektonicznych zarówno w Łodzi, jak i Warszawie. Kluczowymi momentami rozwoju były również studia na holenderskiej uczelni Saxion University of Applied Sciences, a także staż w kopenhaskim biurze Arrow Architects. “​Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, z pozytywną energią i pełnym zrozumieniem potrzeb inwestora. Wiemy jak ważne jest zadowolenie naszych klientów oraz jakość projektów, które im dostarczamy. Specjalizujemy się w indywidualnych projektach domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, małych obiektach użyteczności publicznej, a także projektach wnętrz. Działamy na terenie całej Polski… i świata! ” – informują architekci łódzkiego biura.

źródło: MOOD Architekci

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Beton | Minimalizm | Modernizm | whiteMAD na Instagramie