Young beautiful blonde girl cares for face skin with moisturizer in front of mirror.

Toaletka w romantycznej sypialni — jak ją wprowadzić do wnętrza?

Sypialnia urządzona w stylu romantycznym to marzenie niejednej kobiety. Na szczęście obecnie taki wystrój można stosunkowo łatwo osiągnąć. W takich wnętrzach dominują pastelowe barwy, florystyczne wzory, naturalne materiały, a także przedmioty w stylu retro lub vintage. Choć najważniejszym meblem w tym pomieszczeniu jest łóżko, to warto umieścić w nim również toaletkę, przy której można będzie wykonywać wieczorną rutynę pielęgnacyjną, a rano makijaż do pracy. Jak jednak wprowadzić ten mebel do tego typu wnętrza? Podpowiadamy.

Jaka toaletka sprawdzi się w romantycznej sypialni?

Kiedyś toaletka była jednym z najważniejszych mebli we wnętrzu sypialnianym prawdziwych dam. Dziś na nowo powraca do łask i staje się niezbędnym elementem wystroju tego pomieszczenia, a jednocześnie jego ozdobą, którą można dopasować do każdej stylistyki. W romantycznej sypialni zazwyczaj dominują pastelowe kolory — odcienie różu, zieleni, błękitu, seledynu, lawendy i mięty. Świetnie pasuje tu również biel, ecru i rozmyta szarość jako tło. Można postawić również na total look i urządzić to wnętrze wyłącznie w kolorze białym.

Wybierając toaletkę do swojej sypialni, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób pomieszczenie to zostało zaaranżowane. Jeżeli dominują w nim pastelowe kolory i kwiatowe wzory, warto postawić na toaletkę, która swoją stylistyką nawiązuje do stylu vintage, a także epoki wiktoriańskiej. Może mieć tłoczone motywy roślinne i kwiatowe.

Bogato rzeźbiona toaletka na wygiętych nogach kojarzy się jednak z barokiem, dlatego sprawdzi się w sypialni urządzonej w romantycznym stylu, w której dominują takie meble. Jeżeli z kolei wnętrze to zostało zaaranżowane w nieco bardziej nowoczesny sposób, warto postawić na prostą formę toaletki. Mebel ten może mieć w takiej sytuacji na przykład biały, drewniany blat, z kolei lustro w złotej lub srebrnej ramie.

Jaką funkcję ma pełnić toaletka w romantycznej sypialni?

Wybierając toaletkę do romantycznej sypialni, warto zastanowić się również jaką ma ona pełnić funkcję. Jeżeli planujemy w niej przechowywać kosmetyki zakupione w Dr.Max Drogeria, warto zwrócić uwagę na to, ile miejsca ma do przechowywania i czy wszystkie niezbędne nam produkty się w niej zmieszczą. Czasami konieczne jest dokupienie dodatkowej komody na artykuły kosmetyczne. Powinna być ona wówczas utrzymana w tym samym klimacie co toaletka, aby tworzyła z nią spójną całość. Najlepiej jeżeli meble te pasują stylistycznie do wybranego przez nas łóżka, a także innych zabudowań i dekoracji umieszczonych w sypialni.

źródło: Materiał Partnera

Zoabcz również: Meble | Sypialnia | Wnętrza