Architekci zaprojektowali dom i jego wnętrze. Zaglądamy do domu pod Warszawą!

Architekci z pracowni Todos Architekci zostali poproszeni przez Inwestora o zaprojektowanie domu i jednocześnie wnętrza, które będzie spójne z całą bryłą i koncepcją. Warto zaznaczyć, że samą bryłę prezentowaliśmy na łamach portalu whiteMAD jeszcze na etapie projektu (przeczytaj TUTAJ). Teraz możemy przyjrzeć się wnętrzom. Architektom zależało na wykonaniu minimalistycznych wnętrz, które materiałowo oraz kolorystycznie będą nawiązywać do zewnętrznych elewacji budynku – materiałach naturalnych oraz stonowanych, spokojnych kolorach.

Lokalizacja domu pośród dużej ilości drzew potęguje uczucie komfortu i spokoju bijącego z wnętrza. Paleta barw występująca we wnętrzu jest stonowana, motywem przewodnim jest naturalne drewno, mikro cement na podsadzkach,  beże i szarości, jak również najbardziej kontrastujące czernie w niektórych pomieszczeniach.

Utrzymany w jasnych tonacjach salon doświetlają naturalnym światłem duże okna oraz świetlik okienny. Z uwagi na połączeniu wielu funkcji w tej przestrzeni projektanci zaproponowali ich rozróżnienie  różnymi tonacjami okładzin drewnianych pomiędzy pełnionymi funkcjami – kuchnią, jadalnią oraz salonem. Koniec salonu jest zwieńczony dużą kanapą wypoczynkową, która pozwala na obserwacje otaczającej natury. Schody prowadzące na piętro zostały zaopatrzone dodatkową funkcją – miejscem dla czworonoga. Pierwszy stopień schodów jest ukrytym miejscem do przechowywania suchej karmy oraz zabawek.

Z uwagi na formalną funkcję gabinetu zaproponowano bardziej dekoracyjne rozwiązania oraz ciemniejsze tonacje niż w innych pomieszczeniach. Ciemne barwy maja na celu dodanie powagi podczas prowadzonych spotkań.


Główną sypialnię zorientowaną na wschód zdobią elementy tapicerowane przeplatane drewnianymi wykończeniami oraz szarymi wykończeniami ścian w postaci tapet. W tej przestrzeni wydzielono również miejsce na toaletkę oraz dwie niezależne od siebie garderoby. W całym założeniu zdecydowano się na minimalistyczny dobór oświetlenia – głównie występuje oświetlenie ambient w postaci tzw. „shadow-gap”, uzupełnione o szynoprzewody w kolorze sufitu.

O samej bryle budynku możecie przeczytać klikając TUTAJ! 

O pracowni: 

TODOS ARCHITEKCI – zespół założony przez czwórkę przyjaciół z Poznania. Współpraca między nami zaczęła się już podczas studiów, chociażby poprzez wspólne sukcesy w ogólnopolskich konkursach architektonicznych. Doświadczenie zawodowe, które zdobywaliśmy w renomowanych biurach projektowych m. in. w Paryżu, Londynie, Porto, Düsseldorfie, Warszawie i Poznaniu, owocuje indywidualnym podejściem do każdego wykonywanego przez nas projektu. Dopełniając się wzajemnie, w zakresie umiejętności i wiedzy, tworzymy solidną markę, która na pierwszym miejscu stawia potrzeby i zadowolenie klienta.

Proces projektowy oparty jest na szczerej komunikacji z Inwestorem oraz na dokładnej analizie jego potrzeb. Kluczem do stworzenia ponadczasowych i minimalistycznych brył są przemyślane rozwiązania funkcjonalne oraz odpowiednio dobrane materiały wykończeniowe. Estetyczne rozwiązania projektowe podparte są doskonałą znajomością techniki budowlanej. W ten sposób powstają obiekty atrakcyjne i dopasowane do oczekiwań naszych Inwestorów.

W naszej ofercie znajdują się projekty architektoniczne wszelkiego rodzaju budynków, projekty wnętrz, mebli, inwentaryzacje, nadzory autorskie, kosztorysy, prowadzenie budów oraz usługi budowlane.

źródło: Materiał prasowy / todos. architekci / https://todos.pl/

Czytaj też: Polska | Warszawa | Dom jednorodzinny | Drewno | Polscy projektanci | Wnętrza