Trójmiejski szyk. Zaglądamy do apartamentu w Sopocie!

Trójmiejski szyk – tak o apartamencie w Sopocie mówi autorka wnętrza Sandra Jagielska. Jej celem było zaprojektowanie wnętrza, które nie będzie sztampowe. Zależało jej na wprowadzenie atrakcyjnego mieszkania na wynajem krótkoterminowy, który będzie daleki od banalnych rozwiązań. 

Projekt apartamentu na najem krótkoterminowy w Sopocie stworzony jako wnętrze klimatyczne, przywołujące na myśl wakacyjny odpoczynek. Odejście od motywów marinistycznych i bałtyckich błękitów pozwoliło na wykreowanie atrakcyjnego i jednocześnie oryginalnego wnętrza.


Trójmiejski szyk i nonszalancja przejawiają się w nieoczywistych połączeniach kolorystycznych oraz użytych materiałach. Soczyście oliwkowa zieleń przywołuje na myśl Operę Leśną, a imitująca drewno posadzka przenosi nas na Sopockie Molo. Wartością dodaną jest pełne przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

O autorce: 
Sandra Jagielska – ukończyła Wydziały Architektury w Krakowie i Wrocławiu w specjalności architektury krajobrazu i architektury. W trakcie studiów praktykowała w Krakowie i Berlinie, które kocha do dziś. Brała udział w międzynarodowych warsztatach. Po zakończeniu nauki wyjechała do Szwajcarii, gdzie pracowała w jednej z pracowni architektury krajobrazu w Zurychu. To tam nauczyła się jak funkcjonuje przestrzeń. Obecnie związana z Opolem, gdzie rozwija własne studio architektury.

W projektowaniu ponad wszystko stawia na relację z klientem, która stanowi klucz do dobrego projektu. Niezależnie od skali i tematu, jej projekty zawsze są osadzone w kontekście. Projekty prowadzi tak, jakby to sama miała stać się użytkownikiem projektowanej przestrzeni. Ciekawi ją socjologia architektury.

Zdobyte doświadczenie umożliwia jej sprawnie przeprowadzać klientów przez proces architektoniczno-budowlany od koncepcji po nadzór nad realizacją. Indywidualne podejście i umiejętność wsłuchania się w oczekiwania klienta pozwalają realizować nawet najtrudniejsze projekty. Poprowadzi za rękę przez gąszcz budowlanych przepisów. Projekty wnętrz realizuje od zmian deweloperskich po oddanie pod klucz dzięki współpracy z doświadczonym zespołem wykwalifikowanych wykonawców.

Projekt: Sandra Jagielska Studio Architektury
Zdjęcia: Jakub Nanowski – perspektywa

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Polscy projektanci | Sopot | Mieszkanie | Apartament

źródło: Sandra Jagielska Studio Architektury
zdjęcia: Jakub Nanowski – perspektywa

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły