Trwa konkurs Young Design 2022. Zgłoś swój projekt!

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu Young Design! Konkurs dla młodych projektantów organizowany jest  przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. W tym roku Instytut czeka na projekty, które realizują ideę dobrostanu.

Young Design to konkurs dla młodych projektantów organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Kierowany jest do studentów i absolwentów wzornictwa, sztuki, grafiki, malarstwa i architektury. Uczestnicy konkursu mają możliwość bezpośredniego spotkania  z przedstawicielami polskiego biznesu, sztuki i kultury tworzącymi Kapitułę Stypendialną. Podczas prezentacji projektant przedstawia nie tylko projekt, ale ma również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i kompetencji niezbędnych do współpracy z przyszłymi pracodawcami. Prezentacja i umiejętność uzasadnienia projektowego jest jednym z kryteriów oceny finalistów.

Obecna edycja nawiązuje do bardzo wszechstronnej działalności patrona roku 2022 – Ignacego Łukasiewicza, który był jednocześnie farmaceutą, przedsiębiorcą, założycielem pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej i wynalazcą lampy naftowej, a przy tym rewolucjonistą i działaczem niepodległościowym. Tym samym jego działalność skupiała się na podnoszeniu jakości życia, dlatego właśnie hasłem przewodnim konkursu jest „dobrostan”. Zachęcamy młodych projektantów do zastanowienia nad współczesnym rozumieniem tego pojęcia i do prób wykorzystania designu w celu podnoszenia jakości naszego życia.

Zgłoszenia można przesyłać do 8 września. Zwycięzca nagrody głównej otrzymuje Stypendium w wysokości 20 000 zł ufundowane przez Ministerstwo Kultury i Nauki. Przyznawane są także dodatkowe nagrody pieniężne ufundowane przez partnerów konkursu. Projekt dofinansowany jest ze środków Fundacji ARP. Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: instytutwzornictwa.com/young-design

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Architekt | Wydarzenia | Warszawa | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie