Tryton Business House to budynek zlokalizowany w jednym z najbardziej charakterystycznych punktów Gdańska, przy skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Wałów Piastowskich. Jego projekt powstał w pracowni Arch-Deco z Gdyni.

Szklany gmach stanie się ważnym punktem na panoramie centrum Gdańska. Architekci chcieli, aby swą nowoczesną formą wpływał na wielkomiejski charakter tej części Gdańska. Pomóc temu ma lekka wizualnie elewacja.

Cały kompleks składa się z wieży, która wznosi się na 11 kondygnacji oraz dwóch niższych budynków, których wysokość to 6 kondygnacji każdy. Wszystkie spięte zostały łącznikiem, który umożliwia poruszanie się między nimi bez wychodzenia na zewnątrz.

Monotonię szklanej elewacji ma przełamać dziura, która znalazła się w środkowej części obiektu. Był to celowy zabieg architektów, którzy chcieli, aby otwór ten kadrować widok na znajdujący się w pobliżu Pomnik Poległych Stoczniowców. To miły akcent, który sprawia, że budynek z szacunkiem odnosi się do zastanej już sąsiedniej zabudowy.

W sumie powierzchnia budynku to 22 tys. m kw., jego budowa zakończy się jeszcze w tym roku.